Wysokie prowizje przy wypłacie z bankomatów Euronet dla użytkowników kart Revolut i Curve

Biznes
Wysokie prowizje przy wypłacie z bankomatów Euronet dla użytkowników kart Revolut i Curve
Flickr/onnola

Nawet kilkadziesiąt proc. może wynieść prowizja za wypłatę z sieci bankomatów Euronet kartą Revolut oraz Curve. Sieć zapewnia, że przed każdą transakcją pojawia się wiadomość o wysokości prowizji i musi zostać przez klienta zaakceptowana przed wypłatą. Informacja znajduje się też na wydruku potwierdzającym operację. Przedstawiciele Revoluta wyjaśniają, dlaczego Euronet wprowadził opłatę.

-  Spotkałem się z osobliwym przypadkiem potraktowania karty Curve w urządzeniu należącym do sieci Euronet. Przy wypłacie 50 złotych zostałem obciążony kwotą 63 zł - poinformował jeden z czytelników portalu Cashless. Inny zgłosił naliczenie wysokiej prowizji przy transakcji wykonanej kartą z aplikacją Revolut.

 

- Od wypłat realizowanych niektórymi kartami mogą pojawić się dodatkowe prowizje. Jednak przed każdą transakcją,  na ekranie bankomatu pojawia się wiadomość o wysokości prowizji.i musi zostać przez klienta zaakceptowana. Dodatkowo znajduje się ona na wydruku potwierdzającym operację - poinformowało Cashless biuro prasowe Euronetu.

 

Omija dodatkowe opłaty

 

Na polskim rynku opłata za wypłatę gotówki, czyli surcharge, jest zabroniona tylko w przypadku płatnościami kartami Mastercard i Visa wydanymi klientom indywidualnym. Prawdopodobnie dlatego sieć Euronet mogła wprowadzić prowizje w przypadku wypłat kartami wydanymi poza Polską. Zarówno Curve jak i Revolut to karty wydawane w Wielkiej Brytani. 

 

– Jesteśmy zaskoczeni decyzją Euronetu o wprowadzeniu surcharge. Staramy się to wyjaśnić. Zwracam uwagę, że inni operatorzy bankomatów nie pobierają takich opłat – powiedziałCashless Karol Sadaj, odpowiedzialny za rozwój Revoluta w Polsce.

 

Revolut to nowa usługa na polskim rynku. Cieszy się coraz większą popularnością, bo umożliwia płatności na całym świecie w wielu walutach wykorzystując tzw. kurs międzybankowy. Omija wszystkie dodatkowe opłaty, np. spread. Korzystanie z tego typu kart jest tańsze niż przewalutowanie w kantorach czy bezpośrednio na koncie bankowym ze złotówek.

 

cashless.pl

aba/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie