"Queen Elizabeth" w gdyńskim porcie. Luksusowy wycieczkowiec przypłynął do Polski

Biznes

Ma 294 metry długości, 1046 kabin, 12 pokładów i mieści prawie 2100 pasażerów, którymi opiekuje się 940-osobowa załoga. Słynny wycieczkowiec "Queen Elizabeth", pływający pod banderą Bermudów, wpłynął w czwartek do portu w Gdyni. To jeden z najbardziej luksusowych statków pasażerskich na świecie. Matką chrzestną zwodowanego w 2010 r. wycieczkowca jest brytyjska królowa Elżbieta II.

"Queen Elisabeth" zacumowała przy Nabrzeżu Francuskim gdyńskiego portu tuż przed godziną szóstą rano. Statek przypłynął w ramach tegorocznego sezonu pasażerskich wycieczkowców, który rozpoczął się w maju. Port Gdynia zarabia z tego tytułu około 1 mln zł rocznie.

 

- Pasażerskie cruiser-y w Porcie Gdynia to już wieloletnia tradycja, która stanowi o prestiżu naszego portu wśród portów Morza Bałtyckiego - podkreśla Maciej Krzesiński, dyrektor marketingu Portu Gdynia.

 

Zobaczcie relację reporterki Polsat News Anny Goni, która weszła na pokład "Queen Elisabeth".

 

 

 

 

Wycieczkowiec to pływające miasto. Pasażerowie mogą korzystać m.in. z centrum sportowego, kina, basenów, spa, sal balowych i koncertowych. Jest tam też biblioteka oraz pierwsze muzeum na morzu.

 

5 tys. zł za najtańsza kajutę

 

Za tygodniowy rejs "Queen Elisabeth" po Europie trzeba zapłacić ponad 5 tys. zł. To cena za najmniejszą, 14-metrową kajutę. Bardziej wymagający podróżni mają do dyspozycji nawet 140-metrowe apartamenty.

 

Wizytę transatlantyku w Porcie Gdynia upamiętniło odsłonięcie tablicy w alei Statków Pasażerskich na nabrzeżu Pomorskim przy Skwerze Kościuszki. "Queen Elizabeth" jest 28 jednostką pasażerską odwiedzającą Port Gdynia, którą uhonorowano w tak zaszczytny sposób.

 

W czwartek wieczorem wycieczkowiec wypływa w dalszą podróż.

 

polsatnews.pl, fot. Paweł Brutel, port-gdynia.pl

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie