Bramki na autostradzie A1 będą czasowo otwierane w weekendy. Sposób na rozładowanie korków

Biznes
Bramki na autostradzie A1 będą czasowo otwierane w weekendy. Sposób na rozładowanie korków
Polsat News

Ministerstwo Infrastruktury zdecydowało, że w przypadku weekendowych korków na autostradzie A1 bramki w punktach poboru opłat zostaną czasowo otwarte. Szlabany będą mogły być podnoszone od 22 czerwca do 2 września. Aby skrócić czas obsługi na bramkach, opłata za 150-kilometrowy odcinek będzie tymczasowo zaokrąglona z 29,90 zł do 30 zł.

Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna", opłaty za przejazd nie będą pobierane w przypadku powstawania korków w czasie wszystkich wakacyjnych weekendów od 22 czerwca do 2 września, dokładnie od piątku od godz. 16 do niedzieli do godz. 22 i dodatkowo 15 sierpnia od godz. 0 do 22.

 

Szlabany będą podnoszone na pół godziny, gdy średni czas na uiszczenie opłaty w Nowej Wsi koło Torunia lub w Rusocinie przed Gdańskiem przekroczy 25 minut. W przypadku dłuższych zatorów czas otwarcia bramek będzie przedłużany do 45 min.

 

Zarządca autostrady nie straci

 

Dodatkowo przez całe wakacje opłata za przejazd samochodem osobowym czy motocyklem tym 150-km odcinkiem A1 zostanie zaokrąglona z 29 zł 90 gr do 30 zł. To ma usprawnić rozliczenia i skrócić zatory.

 

Na otwieraniu szlabanów nie straci zarządca autostrady A1, spółka GTC, ponieważ od rządu dostaje pieniądze za dostępność autostrady - informuje "DGP".

 

To kolejne wakacje, w czasie których na A1 wprowadzony zostanie czasowo darmowy przejazd. Po raz pierwszy na taki krok zdecydowano się w 2014 r.

 

Dziennik Gazeta Prawna, polsatnews.pl

paw/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze