Pawłowicz nie wierzy, że z 500+ mogą korzystać cudzoziemcy. "Miał poprawić sytuację w Polsce"

Polska
Pawłowicz nie wierzy, że z 500+ mogą korzystać cudzoziemcy. "Miał poprawić sytuację w Polsce"
Polsat News

"To chyba nieprawda, że osoby z innych państw pracujące w Polsce TEŻ mogą starać się o świadczenie z Programu Rodzina 500+" - napisała w środę na Twitterze Krystyna Pawłowicz. Internauci przypomnieli posłance PiS wyrok łódzkiego sądu z 2017 r., że z 500+ mogą korzystać cudzoziemcy, którzy pracują i mieszkają w Polsce z rodziną oraz że "Polacy w Anglii też korzystają z ich programów socjalnych".

Zdaniem posłanki Pawłowicz celem programu 500+ jest poprawa sytuacji demograficznej Polski, "a nie sytuacji demograficznej innych państw i narodów...".

Ukrainka poszła do sądu i wygrała 

 

Wątpliwości nie miał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi, który rozstrzygał sprawę mieszkającej w Polsce Ukrainki Tamary K.

 

Gdy prezydent Łodzi odmówiła K. wypłaty pieniędzy z programu 500+, Ukrainka uznała tę decyzję za niesprawiedliwą i skierowała sprawę do sądu. W listopadzie 2017 r. sąd orzekł, że Tamara K. ma rację, może pobierać pieniądze z programu 500+, choć ojciec dzieci mieszka na Ukrainie.

 

"W przedmiotowej sprawie uprawniona razem z dziećmi zamieszkuje jednak w Polsce, a zgromadzony dotychczas materiał dowodowy zdaje się wskazywać, że centrum jej spraw życiowych znajduje się w Polsce. Najstarsza córka tutaj studiuje, a dzieci uczęszczają do przedszkola, jedynie mąż pracuje na Ukrainie" - uzasadnił wówczas łódzki sąd.

 

Polacy korzystają z programów socjalnych za granicą

 

Jeden z internautów przypomniał posłance, że Polacy pracujący i mieszkający w innych krajach również pobierają tamtejsze świadczenia socjalne.

 

polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie