Odzyskano toyotę wartą ponad ćwierć miliona zł. Została skradziona kilka godzin wcześniej

Polska

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku (Lubuskie) odzyskali po pościgu skradzioną w Belgii toyotę Land Cruiser o wartości. 270 tys. zł. Za jej kierowcą siedział 45-letni Litwin - poinformował w środę rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału SG Rafał Potocki.

Do pościgu doszło podczas minionego weekendu. Kierowca luksusowej terenówki najpierw zignorował sygnały do zatrzymania się w rejonie byłego przejścia granicznego w Świecku, a potem z dużą prędkością oddalił się w kierunku Poznania.

- Funkcjonariusze ruszyli w pościg i zatrzymali uciekający samochód. Litwin nie potrafił udokumentować źródła pochodzenia auta. Funkcjonariusze potwierdzili, że toyota została skradziona kilka godzin wcześniej na terytorium Belgii - powiedział Potocki.

 

Samochód wróci do właściciela 

Dodał, że samochód warty 270 tys. zł znajduje się teraz na strzeżonym parkingu i niebawem zostanie zwrócony właścicielowi. Litwin podejrzany o udział w kradzieży auta został przekazany słubickiej policji, która prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Od początku 2018 r. funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG w Krośnie Odrzańskim odzyskali 43 kradzione pojazdy o łącznej wartości prawie 5,7 mln zł; w wielu przypadkach po pościgach.

 

PAP

zdr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze