Skradziono 40 biletów VIP na mecz Polska-Litwa. Ich wartość to blisko 100 tys. złotych

Polska
Skradziono 40 biletów VIP na mecz Polska-Litwa. Ich wartość to blisko 100 tys. złotych
Polsat News

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa Praga Południe wyjaśniają okoliczności kradzieży 40 biletów na mecz towarzyski Polska-Litwa, który odbył się we wtorek na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wejściówki VIP warte były blisko 100 tysięcy złotych.

Zawiadomienie o zniknięciu 40 biletów złożył przedstawiciel PGE Narodowego w piątek 8 czerwca. Ekskluzywne wejściówki na wtorkowy mecz Polska-Litwa miały trafić do gości za pośrednictwem firmy kurierskiej, ale zaginęły. Każda z nich warta była około 2,4 tysiąca złotych. Po tym jak sprawą zajęła się policja, bilety te zostały zablokowane. Osoby, które na ich podstawie próbowały dostać się na stadion, zostały wylegitymowane, a funkcjonariusze wręczyli im wezwania na przesłuchanie.

 

- Podczas prowadzonych zabezpieczeń policjanci odzyskali 37 biletów - powiedziała komisarz Joanna Węgrzyniak z Komendy Rejonowej Policji Warszawa Praga Południe. Kilka osób zostało już w tej sprawie przesłuchanych, kolejne zostały wezwane na przyszły tydzień. Policjanci będą ustalać w jaki sposób osoby weszły w posiadanie vipowskich biletów.

 

- Wstępne ustalenia wskazują, że mamy do czynienia z kradzieżą. W przypadku potwierdzenia tej hipotezy sprawcy będzie grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności - tłumaczy kom. Węgrzyniak.

 

Informację jako pierwsze podało radio RMF FM.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie