Strzelanina w Malmö. Szwedzka policja poinformowała o dwóch zabitych

Świat
Strzelanina w Malmö. Szwedzka policja poinformowała o dwóch zabitych
PAP/EPA/Johan Nilsson/TT

- Dwóch mężczyzn zginęło, a kilka osób zostało rannych w poniedziałek wieczorem w strzelaninie w centrum Malmö na południu Szwecji - poinformowała we wtorek miejscowa policja. Zaznaczono, że incydent nie ma związku z terroryzmem.

Policja w Malmö poinformowała na swej stronie internetowej, że mężczyźni w wieku 18 i 29 lat zmarli w szpitalu w nocy z poniedziałku na wtorek od ran postrzałowych. Pozostali ranni są nadal hospitalizowani.

 

- W sprawie strzelaniny wszczęto śledztwo, przesłuchiwani są świadkowie zajścia. Nic nie wskazuje, że incydent był związany z terroryzmem, na razie nikogo nie zatrzymano - poinformowała rzeczniczka policji Maya Forstenius.

 

Do incydentu doszło tuż po godz. 20 w pobliżu komisariatu policji; funkcjonariusze pojawili się więc na miejscu natychmiast i zabezpieczyli okolicę. Gazeta "Aftonbladet" cytuje świadków, którzy twierdzą, że słyszeli 15-20 strzałów. Według kilku świadków, cytowanych przez lokalne media, co najmniej jeden napastnik strzelał z broni automatycznej.

 

Na razie nie wiadomo, czy napastnik był jeden czy kilku

 

Jak precyzuje szwedzka agencja prasowa TT, na którą powołuje się AFP, kilka ofiar zajścia jest znanych służbom policyjnym.

 

O ile w Szwecji przestępczość jest na stosunkowo niskim poziomie, to w tzw. trudnych dzielnicach dużych miast takich jak Sztokholm, Goeteborg czy Malmö od lat rośnie przestępczość związana z rywalizującymi ze sobą gangami zajmującymi się handlem narkotykami i prostytucją - zwraca uwagę AFP.

 

Agencja Associated Press wskazuje, że w ostatnich latach na przedmieściach dużych miast Szwecji dochodzi do rywalizacji gangów o kontrolę nad danym terytorium.

 

PAP, fot. PAP/EPA/Johan Nilsson/TT

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie