Śmierć radnego Pawła Chruszcza. Prokuratura bada trzy główne wątki

Polska
Śmierć radnego Pawła Chruszcza. Prokuratura bada trzy główne wątki
Facebook/Młodzież Wszechpolska Okręg Podkarpacki

Samobójstwo, samobójstwo pod presją i zabójstwo z upozorowanym samobójstwem - to wątki badane przez legnicką prokuraturę w związku ze śmiercią głogowskiego radnego Pawła Chruszcza. W ramach tych wątków badamy m.in. działalność publiczną poszkodowanego - powiedział w poniedziałek Prokurator Okręgowy w Legnicy Zbigniew Harasimiuk.

Harasimiuk zapewnił, że w sprawie śmierci Pawła Chruszcza trwa intensywne śledztwo. - Nie chcę komentować doniesień medialnych, bo to nie nasza rola. Mogę powiedzieć, że w śledztwie brane są pod uwagę trzy główne wątki: samobójstw, samobójstwo pod presją innych osób oraz zabójstwo z upozorowaniem samobójstwa - powiedział prokurator.

 

Dodał, że analizowana jest m.in. działalność publiczna Chruszcza. - W kontekście KGHM wiemy na przykład, że pokrzywdzony interesował się notowanymi w Głogowie przekroczeniami arsenu, wiemy też, że zajmowała go sprawa nieprawidłowości w jednym z przeszkoli w mieście - mówił prokurator.

 

Dodał, że to jedne z kilku dziedzin działalności publicznej Chruszcza. - Trwa intensywne śledztwo i nie możemy dziś stwierdzić, że ta działalność miał związek ze śmiercią pokrzywdzonego - zastrzegł prokurator.

 

Zwłoki 42-letniego radnego Głogowa Pawła Chruszcza znaleziono powieszone na słupie energetycznym 31 maja późnym wieczorem.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Legnicy. Jak informowała Prokuratura Krajowa, ze wstępnej opinii biegłych wynika, że przyczyną zgonu było uduszenie poprzez powieszenie. Śledztwo jest objęte nadzorem Prokuratury Krajowej.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie