Niezwykłe poświęcenie kibica. Przytył 25 kg, żeby zobaczyć mecz swojej drużyny na mundialu

Świat
Niezwykłe poświęcenie kibica. Przytył 25 kg, żeby zobaczyć mecz swojej drużyny na mundialu
PAP/EPA/STR

Peruwiańczycy ostatni raz zagrali na mistrzostwach świata w piłce nożnej w 1982 r. Gdy więc zakwalifikowali się na mundial do Rosji, kibice w Peru niemal oszaleli. Niektórzy byli w stanie poświęcić wiele, aby na żywo zobaczyć pierwszy mecz swoich ulubieńców na tym turnieju. Ponieważ bilety wykupiono natychmiast i zostały tylko dla niepełnosprawnych Miguel z Limy postanowił zostać niepełnosprawnym.

Gdy tylko ruszyła oficjalna sprzedaż biletów, kibice reprezentacji Peru momentalnie wykupili wszystkie dostępne dla nich wejściówki na turniej rozgrywany w Rosji. Wielu fanów musiało się wiec pogodzić z faktem, ze zmagania piłkarzy obejrzą w telewizji.

 

Podobny los spotkał Miguela z Limy, który - jak sam przyznał - był na wszystkich meczach eliminacyjnych swojej reprezentacji. W odróżnieniu od innych zawiedzionych kibiców mężczyzna nie poddał się i postanowił działać. - Nie wyobrażałem sobie nie pojechać do Rosji na sam turniej - powiedział agencji dpa.           

 

Wolne wejściówki dla niepełnosprawnych

 

Ponieważ w kasach zostały tylko bilety dla niepełnosprawnych, pomysłowy Peruwiańczyk postanowił przytyć 25 kilo, aby osiągnąć taką wagę, która kwalifikowałaby go do kupna właśnie takiej wejściówki.

 

- Zobaczyłem na stronie FIFA, że są jeszcze wolne wejściówki dla kibiców niepełnosprawnych. Wymaganiem było poruszanie się na wózku inwalidzkim lub chorobliwa otyłość. Spojrzałem na swoją wagę, wykonałem rachunki i wiedziałem, że muszę przytyć 25 kilogramów, aby stwierdzono u mnie znaczną otyłość - powiedział Miguel dziennikarzom.

 

 

Kibic zrealizował swój plan i w trzy miesiące osiągnął taki stopień otyłości, żeby mieć prawo do specjalnego biletu. Jak twierdzi, jego znajomi również mieli "ciekawe" pomysły na zdobycie biletu.

 

- Jeden z moich przyjaciół myślał o złamaniu nogi, po to, żeby dostać bilet dla niepełnosprawnych, ale nie mógł się zmusić, żeby to zrobić - dodał.

 

Peru oficjalnie sprzedało dla fanów ponad 43 tys. biletów na mistrzostwa świata, ale niektóre szacunki wskazują, że kibice reprezentacji zdobyli nawet dwa razy więcej wejściówek.

 

 

Podróż do Rosji na razie miała dla peruwiańskich kibiców słodko-gorzki smak. W pierwszym swoim meczu na mundialu, Peru mimo dobrej gry przegrało z Danią 0:1.

 

Kolejnymi rywalami kraju z Ameryki Południowej będą Francją (21.06) oraz Australią (26.06).

 

Reuters, polsatnews.pl

dk/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie