"Niepodobizna" Ronaldo zniknęła z lotniska na Maderze. Pomnik zastąpiono nowym

Świat
"Niepodobizna" Ronaldo zniknęła z lotniska na Maderze. Pomnik zastąpiono nowym
PAP/EPA/HOMEM DE GOUVEIA

Koniec wyśmiewania się z pomnika Cristiano Ronaldo na lotnisku na Maderze. Popiersie słynnego Portugalczyka, nazwane przez niektórych "niepodobizną" gwiazdora Realu Madryt, zostało zastąpione pomnikiem, który dużo bardziej przypomina sławnego piłkarza.

Międzynarodowe lotnisko na portugalskiej Maderze zostało oficjalne nazwane "Lotniskiem im. Cristiano Ronaldo". Miał to być hołd dla jednego z najlepszych zawodników na świecie, który urodził się na tej należącej do Portugalii wyspie.

 

Podczas ceremonii otwarcia w marcu odsłonięto tablicę z nową nazwą lotniska oraz popiersie gwiazdora Realu Madryt. W internecie sporą popularność szczególnie zyskała rzeźba. Pojawiają się nawet głosy, że "to nie podobizna", a "niepodobizna" piłkarza.

 

Prośba rodziny

 

Według "Madeira Island News" rodzina piłkarza poprosiła o zmianę rzeźby. Zastąpiła ją taka, która dużo bardziej przypomina 33-letniego Ronaldo.

 

Do zamiany pomników doszło w niedzielę.

 

PAP/EPA/HOMEM DE GOUVEIA

Nowe popiersie nie wszystkim przypadło do gustu. Przeciwnicy zbierają podpisy pod petycją, aby przywrócić na lotnisko stary monument.

 

"Popiersie jest dziś atrakcją naszej wyspy i nie możemy w żaden sposób zaakceptować jego wymiany" - napisano w petycji.

 

BBC, polsatnews.pl

mr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie