"Niepodobizna" Ronaldo. Cały świat się z niej śmieje

Świat

W środę lotnisko na Maderze nazwano imieniem Cristiano Ronaldo, a podczas uroczystej ceremonii odsłonięto także popiersie słynnego Portugalczyka. Niewielki pomnik szybko stał się obiektem drwin i memów, ale autor tego dzieła zapewnia, że gwiazdor Realu Madryt był zadowolony z efektów jego pracy.

Międzynarodowe lotnisko na portugalskiej Maderze zostało oficjalne przemianowane na "Lotnisko Madera im. Cristiano Ronaldo". Miał to być swego rodzaju hołd dla jednego z najlepszych zawodników na świecie, który urodził się na tej należącej do Portugalii wyspie.

 

Początkowo pomysł, aby to piłkarz był patronem lotniska wywołał wiele kontrowersji. Protestował m.in. portugalski dyplomata Francisco Seixas da Costa. Otwarcie mówił, że wolałby, aby lotnisko nosiło imię Alberto Joao Jardima - wieloletniego premiera rządu Madery.

 

"Międzynarodowy ambasador Portugalii"

 

Przeciwny był też rząd w Lizbonie, ale szef rządu Madery, Miguel Albuquerque, stwierdził, że Ronaldo jest międzynarodowym ambasadorem Portugalii, a sama Madera zyska pod względem turystycznym.

 

- Decyzję o nazwaniu lotniska podjąłem wspólnie z Ronaldo na zasadzie dżentelmeńskiej umowy. Nie będzie on miał z tego tytułu żadnych korzyści finansowych - ujawnił Albuquerque.

W czasie środowej uroczystości odsłonięto tablicę z nową nazwą lotnika oraz popiersie gwiazdora Realu Madryt. W internecie sporą popularność szczególnie zyskała rzeźba. Pojawiają się nawet głosy, że "to nie podobizna", a "niepodobizna" piłkarza.

 

 

 

32-letni Cristiano Ronaldo pochodzi z Funchal, w którym ma już m.in. swój pomnik, muzeum oraz plac swego imienia. Występujący na co dzień w Realu Madryt zawodnik zdobył w ub.r. ze swoimi kolegami z reprezentacji Portugalii mistrzostwo Europy. W swoim dorobku Ronaldo ma m.in. cztery tytuły Złotej Piłki, przyznawane najlepszemu piłkarzowi na świecie.

 

Polsat News, PAP, fot. PAP/EPA/GREGORIO CUNHA

zdr/grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze