Wybuch w bloku w Poznaniu. Upadła butla z tlenem do nurkowania

Polska
Wybuch w bloku w Poznaniu. Upadła butla z tlenem do nurkowania
radiopoznan.fm

Zakończyła się akcja służb ratunkowych po eksplozji w jednym z bloków na os. Sobieskiego w Poznaniu. Wskutek wybuchu, do którego doszło w sobotę po południu dwie osoby zostały ranne. Według wstępnych ustaleń, osoba wnosząca do bloku butlę z tlenem, służącą do nurkowania, upuściła ją.

Osoba przenosząca butlę trafiła z obrażeniami do szpitala. Drugi poszkodowany znalazł się w pobliżu eksplozji przypadkowo. Medycy udzielili mu pomocy na miejscu.

 

- Wybuch tej butli spowodował uszkodzenia konstrukcji przedsionka budynku oraz uszkodzenia w mieszkaniach i na klatce schodowej do czwartego piętra. Są to m.in. uszkodzone szyby i drzwi, drobne wybrzuszenia elementów drewnianych. Po upadku butli doszło do szybkiego wycieku tlenu, co wywołało niewielki pożar - powiedział bryg. Bartosz Mańczak z poznańskiej straży pożarnej.

 

Ewakuacja mieszkańców

 

Ewakuowano mieszkańców ok. 40 mieszkań 11-piętrowego bloku. 

 

- Wybuch, do którego doszło na parterze, spowodował uszkodzenia w budynku, ale nie stwierdzono zawalenia pomieszczeń - powiedział wcześniej rzecznik prasowy wielkopolskiej straży pożarnej Sławomir Brandt. 

 

Na miejscu działało 11 zastępów straży pożarnej oraz inspektor nadzoru budowlanego, który nie stwierdził naruszenia konstrukcji bloku. Akcja służb ratunkowych zakończyła się wieczorem, mieszkańcy wrócili do domów. 

 

Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia. Policjanci przesłuchują świadków i prowadzą oględziny.

 

 

PAP, zdjęcie: radiopoznan.fm

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie