Wybuch gazu w kamienicy w Gorzowie Wlkp. Jedna osoba nie żyje

Polska
Wybuch gazu w kamienicy w Gorzowie Wlkp. Jedna osoba nie żyje
Polsat News

W gorzowskim szpitalu zmarła 71-letnia kobieta, która odniosła poważne obrażenia w wybuchu gazu w jednej z kamienic w tym mieście - poinformował Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji. Dodał, że policja pod nadzorem prokuratora bada okoliczności tragedii.

- Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa - powiedział Jaroszewicz.

 

Do eksplozji doszło we wtorek około 9.30 w mieszkaniu na parterze kamienicy przy ul. Łokietka. Strażacy interweniowali błyskawicznie, bo budynek znajduje się naprzeciw strażnicy JRG nr 2 i komendy miejskiej PSP. Do akcji skierowano cztery zastępy.

 

 

Jak przekazał rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie Bartłomiej Mądry, do wybuchu doszło w kuchni, gdzie prawdopodobnie gaz ulatniał się z nieszczelnej butli, którą znaleźli tam strażacy.

 

Ratownicy ewakuowali z mieszkania kobietę. Była w ciężkim stanie, z licznymi poparzeniami. Pogotowie zabrało ją do szpitala, gdzie potem zmarła.

 

Rzecznik Urzędu Miasta w Gorzowie Wlkp. Ewa Sadowska powiedziała PAP, że nadzór budowalny wstępnie ocenił, iż nie doszło do naruszenia konstrukcji budynku i jego mieszkańcy będą mogli wrócić do domów. Z użytkowania wyłączono mieszkanie, w którym nastąpił wybuch.

 

PAP

mta/dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie