Napad na kantor w Gorzowie Wielkopolskim. Jeden z pracowników jest ciężko ranny

Polska
Napad na kantor w Gorzowie Wielkopolskim. Jeden z pracowników jest ciężko ranny
Policja Gorzów Wielkopolski

Do napadu doszło w piątek po godz. 18. Kilkuosobowa grupa napastników weszła do kantoru przy ul. Górczyńskiej i sterroryzowała pracowników. Dwaj mężczyźni w wieku 38 i 45 lat zostali ranni. Jeden z nich został kilkukrotnie dźgnięty nożem. W ciężkim stanie trafił do szpitala. Napastnicy uciekli z całodziennym utargiem. Szuka ich policja

Z wstępnych ustaleń policji wynika, że 4-5 zamaskowanych mężczyzn uzbrojonych w noże zaatakowało 38-latka, który miał plecak z gotówką. Prawdopodobnie udawał się do kantoru znajdującego się w pobliskim hipermarkecie.

 

- 38-latkowi próbowało pomóc dwóch przypadkowych mężczyzn. Jeden z nich został ugodzony nożem; 45-latek jest w stanie ciężkim w szpitalu. Obrabowany 38-latek został pobity, ma uraz głowy i połamaną szczękę, także jest w szpitalu. Drugiemu ze świadków, który stanął w jego obronie, sprawcy zadali powierzchowne rany - powiedział Maludy.

 

Po zgłoszeniu o napadzie na nogi została postawiona gorzowska policja i rozpoczęła się obława. Powołano specjalną grupę złożoną z doświadczonych policjantów z komendy miejskiej i wojewódzkiej w Gorzowie, którzy pracują nad sprawą. Zarządzono posterunki blokadowe, ściągnięto psy tropiące.

 

Na miejscu przestępstwa zabezpieczono ślady kryminalistyczne i nagrania ze znajdujących się w sąsiedztwie kamer monitoringu. Działania cały czas trwają.

 

- Praca policjantów przynosi efekty. W piątek późnym wieczorem na terenie Gorzowa znaleziono samochód, którym poruszali się bandyci. Z godziny na godzinę mamy coraz więcej informacji na temat tego zdarzenia - powiedział Maludy.

 

Dodał, że z uwagi na stan zdrowia pokrzywdzonych, policjanci do tej pory nie mogli ich przesłuchać, co utrudnia ustalenie dokładnego przebiegu napadu. Policja liczy na pomoc osób, które były świadkami napaści. Zapewnia anonimowość.

 

 

PAP

nro/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie