Stuletnia Polka zmarła po napadzie rabunkowym w Derby. Aresztowano podejrzanego o morderstwo

Świat
Stuletnia Polka zmarła po napadzie rabunkowym w Derby. Aresztowano podejrzanego o morderstwo
Google Street View

Policja zatrzymała podejrzanego o zamordowanie w angielskim mieście Derby stuletniej Polki Zofiji Kaczan. Kilka dni temu kobieta została zaatakowana, gdy szła do kościoła. Złodziej przewrócił ją na ziemię i ukradł torebkę. Ponad tydzień później stulatka zmarła w szpitalu.

Kobieta trafiła do szpitala ze złamanym karkiem. Według lekarzy obrażenia nie były zagrażające życiu, jednak w środę rano pacjentka zmarła.

 

W czwartek 39-latek, który wcześniej był podejrzany o napad na 100-latkę, został aresztowany. Teraz mężczyzna jest podejrzany o morderstwo.

 

 

28 maja Zofija Kaczan, jak co dzień, szła na mszę do polskiego kościoła św. Maksymiliana Kolbego. Wtedy złodziej podszedł do niej od tyłu, przewrócił ją na ziemię i wyrwał torebkę.

 

Mimo to - jak informuje lokalny portal "The Derby Telegraph" - kobieta zdołała wstać i zdążyła na nabożeństwo. 

 

O przebiegu zdarzenia opowiedziała policjantom już po tym, gdy trafiła do szpitala. 

 

100. urodziny

 

W ubiegłym miesiącu Zofija Kaczan świętowała swoje 100. urodziny. Urządziła z tej okazji przyjęcie dla sąsiadów. Była wdową - jej mąż zmarł dziesięć lat temu. Małżeństwo nie miało dzieci. Do Wielkiej Brytanii wyemigrowało po II wojnie światowej. 

 

- Pani Kaczan była uwielbianym członkiem naszej społeczności - powiedział poruszony brutalnym napadem inspektor prowadzący śledztwo.

 

- Zawsze mówiła "dzień dobry", chętnie rozmawiała. Była najwspanialszą kobietą, jaką znałem - wspominał ją sąsiad, Malik Mohammed, który mieszkał obok Polki przez 25 lat.  

 

"The Independent", "The Telegraph", "Derby Telegraph"

mta/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie