Zderzenie auta osobowego z ciężarówką na Dolnym Śląsku. Zginęły trzy osoby [ZDJĘCIA]

Polska

Trzy osoby zginęły, a dwie zostały ranne w wyniku zderzenia auta osobowego z samochodem ciężarowym na drodze wojewódzkiej nr 381 w Nowej Rudzie na Dolnym Śląsku.

Jak powiedziała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku podinsp. Wioletta Martuszewska, do wypadku doszło około godziny 4 rano.

 

- Z nieustalonych dotąd przyczyn kierujący samochodem osobowym stracił nad nim panowanie i uderzył w nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówkę - powiedziała rzeczniczka.

 

Wstępnie policjanci podejrzewają, że winna była nadmierna prędkość osobowego volkswagena.


- Nasze działania polegały w pierwszym momencie na udzieleniu pomocy tym osobom, później prowadzeniu resuscytacji jednej z tych osób wspólnie z pracownikami pogotowia. Trwała ona około godziny - powiedział młodszy brygadier Rafał Chorzewski ze straży pożarnej w Kłodzku.

 

Samochód, najprawdopodobniej Volkswagen Golf rozpadł się na dwie części.

 

- Nie wydobywaliśmy, nie uwalnialiśmy ich z samochodu bo nie było takiej potrzeby. Samóchod uległ takiej dewastacji że ci ludzie powypadali z tego - powiedział mł. bryg. Rafał Chorzewski.

 

W wyniku wypadku zginęło trzech młodych mężczyzn podróżujących autem osobowym, a dwóch kolejnych przewieziono do szpitala.

 

Trzy osoby zginęły w zderzeniu auta osobowego z ciężarówką w Nowej Rudzie.Dolnośląska Policja
Trzy osoby zginęły w zderzeniu auta osobowego z ciężarówką w Nowej Rudzie.

PAP

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie