Syn obiecał kupić ojcu samochód. Nie zdążył. Pochował go w nowym BMW wartym ponad 300 tys. zł

Świat
Syn obiecał kupić ojcu samochód. Nie zdążył. Pochował go w nowym BMW wartym ponad 300 tys. zł
Twitter/Muhammad Muhsen Ali

Pewien majętny Nigeryjczyk postanowił w niecodzienny sposób uhonorować swojego zmarłego ojca. Ciało mężczyzny zostało pochowane w... samochodzie, który chwilę wcześniej wyjechał z salonu.

Nigeryjczyk od jakiegoś czasu obiecywał swojemu ojcu luksusowy samochód, jednak zanim udało mu się kupić auto, jego ojciec niespodziewanie zmarł. Syna dręczyły wyrzuty sumienia z powodu niedotrzymanej obietnicy.

 

Wpadł więc na nietypowy pomysł. Udał się do salonu BMW, gdzie kupił nowy model auta, na które wydał ponad 300 tys. złotych. Następnie umieścił zwłoki ojca w samochodzie i zakopał.

 

 

Zdjęcie z pogrzebu trafiło do sieci i wywołało spore poruszenie. Internauci w większości są oburzeni ekstrawagancką "trumną".

 

Według nich mężczyzna postąpiłby lepiej, gdyby przeznaczył pieniądze na cele charytatywne.

 

"To jest bardzo smutne. Pochowałeś ojca w zupełnie nowym BMW? Czcij swojego ojca i matkę, gdy jeszcze żyją, a następnie pochowaj ich w przyzwoitych trumnach. Wykorzystaj pozostałe pieniądze, aby pomóc biednym"- napisał jeden z użytkowników Twittera.

 

Matka pochowana w Hummerze

 

Kolejny komentujący zwrócił uwagę, że nietypowy grób będzie musiał być chroniony przed złodziejami 24 godziny na dobę.

 

Wśród internautów pojawiły się również głosy, że nie był to prawdziwy pogrzeb, a zdjęcie może pochodzić z planu filmowego jednego z nigeryjskich filmów.

 

W kwietniu 2015 roku w Nigerii miał miejsce inny, równie spektakularny pogrzeb. Nigeryjski milioner pochował wtedy matkę w Hummerze.

 

Reuters 

dk/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie