Chcieli zrobić zdjęcie w trumnie dziecku. Uszkodzili 800-letni zabytek i wyszli

Świat
Chcieli zrobić zdjęcie w trumnie dziecku. Uszkodzili 800-letni zabytek i wyszli
hawkflight1066/Flickr.com/CC BY 2.0
Ornament w Prittlewell Priory. Zdjęcie ilustracyjne

Szklane zabezpieczenie wokół zabytkowej trumny nie stanowiło przeszkody dla rodziny zwiedzającej angielskie muzeum. Mimo zakazu rodzice przełożyli przez nie dziecko, żeby zrobić mu zdjęcie. Przy okazji uszkodzili ścianę trumny. Rodzina wyszła, nie zgłaszając szkody.

Zabytkowa trumna znajduje się w muzeum Prittlewell Priory w hrabstwie Essex we wschodniej Anglii.

 

4 sierpnia zwiedzający muzeum rodzice chcieli zrobić pamiątkowe zdjęcie dziecku i przełożyli je przez szklaną osłonę. Trumna zsunęła się z podwyższenia, a jej ściana została uszkodzona. Tego dnia w muzeum było wielu gości, a różnicę w wyglądzie zabytku zauważyli dopiero pracownicy muzeum. Ich przypuszczenia potwierdził zapis z monitoringu.

 

 

Zabytek z XIII wieku

 

Trumnę znaleziono w 1921 roku pod murami klasztoru, który w XII wieku założyli mnisi z opactwa w Cluny.

 

Umieszczenie odłamanego fragmentu nie powinno być droższe niż 100 funtów. Pracownicy muzeum ostrzegają jednak, żeby stosować się do zakazów, ponieważ nie mają w zbiorach wielu średniowiecznych zabytków.

 

Prittlewell Priory to historyczny klasztor wchodzący w skład muzeów Southend w Anglii. Przedstawia historię od XII wieku, kiedy przebywali w nim mnisi do okresu, kiedy w budynku zamieszkiwała rodzina Scratton. Otaczają go ogrody. Od 1922 funkcjonuje jako muzeum.

 

The Guardian, polsatnews.pl

mta/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie