Ręce policjantów zawsze na widoku. Zakaz wkładania ich do kieszeni

Polska
Ręce policjantów zawsze na widoku. Zakaz wkładania ich do kieszeni
Polsat News

Policjanci będący na służbie nie mogą m.in. nosić okularów w jaskrawych oprawkach, siatek na zakupy, ekstrawaganckich fryzur, intensywnego makijażu, widocznego tatuażu i piercingu. Teraz dostali też zakaz wkładania rąk do kieszeni. Zdecydował tak komendant główny policji Jarosław Szymczyk.

Według Wirtualnej Polski, zgodnie z dyspozycją szefa policji nr 43, która została rozesłana 30 maja do komend w całej Polsce, do Regulaminu musztry w policji dodano punkt: "Jeżeli nie jest to związane z realizacją obowiązków służbowych, umundurowanemu policjantowi zabrania się wkładania rąk do kieszeni munduru, w szczególności spodni".

 

Jakkolwiek śmiesznie to brzmi, nie jest to żart. Funkcjonariusze mają regulacje dotyczące pożądanego "wizerunku umundurowanego policjanta" i muszą się do nich stosować. Wizerunek opisany jest w rozdziale pierwszym regulaminu.

 

"To jest regulamin musztry. Jak nie zostanie to napisane, to znajdą się tacy, co powiedzą, że przecież nie jest to zabronione" - mówi rzecznik policji Mariusz Ciarka, cytowany przez WP. I pyta: "jakby wyglądał policjant kierujący ruchem albo patrolujący pieszo miasto z rękami w kieszeni?".

 

Pozytywnie ocenia nowy przepis również były rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Sokołowski, "Może to wydawać się śmieszne, ale jeżeli nauczy policjantów dobrych zasad, to wprowadzenie takiego przepisu jest zasadne. Dobre maniery wynosi się z domu i każdy mundurowy powinien ich przestrzegać".

 

wp.pl

aba/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie