"Dopalacze i narkotyki zanieczyszczone cukrem pudrem". Policja oferuje sprawdzenie substancji

Polska
"Dopalacze i narkotyki zanieczyszczone cukrem pudrem". Policja oferuje  sprawdzenie substancji
KPP Bielsk Podlaski

W sieci pojawiło się nietypowe ogłoszenie podlaskiej policji. Funkcjonariusze oferują bezpłatne sprawdzenie czystości posiadanych narkotyków i dopalaczy. Wystarczy jedynie przyjść na najbliższy komisariat policji.

"W sprzedaży pojawiły się nowe dopalacze i narkotyki, które są zanieczyszczone cukrem pudrem, przez co ich działanie jest osłabione. Jeżeli chcesz sprawdzić czy narkotyk lub dopalacz, który posiadasz, jest najwyższej czystości, przyjdź z nim do najbliższej jednostki Policji. Badania wykonujemy bezpłatnie" - ogłoszenie takiej opublikowała na Facebooku podlaska policja.

 

 

Policja przypomina, że wystarczy przynieść tylko próbkę. "Po resztę podjedziemy sami" - dodają.  

 

 

To nie pierwszy tego typu pomysł policjantów. W ubiegłym roku podobne ogłoszenie pojawiło się na twitterowym profilu "Polska Policja". Funkcjonariusze oferowali testy na zwartość szkodliwego glutenu w narkotykach. 

 

 

Wcześniej podobne ogłoszenie umieściła w sieci amerykańska policja, która w trosce o zdrowie obywateli zachęca ich do bezpłatnego sprawdzenia, czy ich metamfetamina jest wolna od glutenu.

 

Funkcjonariusze z Newark w Californii zaapelowali na Facebooku: "Czy twoja »meta« jest skażona śmiertelnym glutenem? Nie jesteś pewien? Przynieś swój towar na posterunek policji, a my przetestujemy go za darmo".  

 

 

polsatnews.pl

dk/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie