"Zapach rozkładającego się trupa". Relacja Kukiza z podróży Pendolino

Polska
"Zapach rozkładającego się trupa". Relacja Kukiza z podróży Pendolino
Polsat News

"Załoga (przesympatyczna i młoda) mówi, że od kilku miesięcy tak capi (...) Podobno jakieś urządzenia chłodnicze padły i stąd ten smród ale już się przyzwyczaili" - napisał podczas podróży pociągiem Paweł Kukiz. PKP skierowało już skład do serwisu. Wieczorem lider Kukiz'15 podziękował nam za nagłośnienie sprawy.

Paweł Kukiz jechał w środę pociągiem Pendolino na trasie Jelenia Góra - Warszawa Wschodnia. "To, że opóźniony 20 minut to pikuś" - zaczął swój wpis na Facebooku.

 

"Smród, jaki panuje w okolicach restauracyjnego i dwóch - trzech wagonów jest powalający. Zapach rozkładającego się trupa" - napisał lider Kukiz'15.

 

"Załoga (przesympatyczna i młoda) mówi, że od kilku miesięcy tak capi, i że monitowali w tym temacie ale już odpuścili, bo echo" - dodał.

 

"Człowiek to niesamowite bydlę"

 

Polityk napisał, że nieprzyjemny zapach jest prawdopodobnie spowodowany awarią urządzeń chłodniczych. "Stąd ten smród ale już się przyzwyczaili" - dodał.

 

Kukiz stwierdził na koniec, że "człowiek to jednak niesamowite bydlę". "Przystosuje się do wszystkiego. Po godzinie tak się do smrodu przyzwyczaiłem, że spokojnie zjadłem jajecznicę a w kiblu znajduję zapachowe ukojenie" - napisał polityk.

 

 

"Skierowało skład do serwisu"

 

Poprosiliśmy PKP Intercity o komentarz w tej sprawie. 

 

"PKP Intercity po zidentyfikowaniu jednostki, która została przeznaczona do obsługi pociągu EIP 6104 w dn. 13 czerwca br., natychmiast po zakończeniu kursu skierowało skład do serwisu, w celu wyeliminowania źródła nieprzyjemnego zapachu" - przekazała rzeczniczka Agnieszka Serbeńska.

 

"W związku z powstałym incydentem PKP Intercity podejmie wzmożone kontrole wszystkich jednostek Pendolino podczas przeglądów serwisowych. Za powstałe niedogodności przepraszamy" - dodała. 

 

"Mam nadzieję, że kasa zostanie przeznaczona na zapewnienie komfortu"

 

W środę wieczorem Kukiz odniósł się do komunikatu spółki. "Chciałbym PKP przypomnieć, że Pendolino EIP 6104 dopiero co z przeglądu wyjechało (przed tym przeglądem też trupem capiło)" - napisał.

 

"Mam nadzieję, że tym razem kasa za doprowadzenie składu do porządku zostanie przeznaczona na zapewnienie komfortu podróżujących a nie na wypłaty dla Szanownych Prezesów Spółki" - dodał polityk.

 

 

"Chwalimy Pana"

 

To nie pierwszy raz, gdy lider Kukiz'15 w ostrych słowach wypowiada się o polskiej kolei. W styczniu Kukiz dodał podobny wpis podczas podróży na trasie Tychy-Warszawa

 

"Podróżne bydło (w tym ja) koczujemy we wspólnocie na korytarzach (ja mam ekskluzywna jedynkę koło kibla) i chwalimy Pana (tego od PKP)" - napisał wówczas.

 

polsatnews.pl

zdr/dro/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie