Trzy 17-latki postanowiły skoczyć do wody. Wszystkie miały ponad 1 promil alkoholu

Polska
Trzy 17-latki postanowiły skoczyć do wody. Wszystkie miały ponad 1 promil alkoholu
KWP Olsztyn

Policja z Pisza (woj. warmińsko-mazurskie) zatrzymała trzy nastoletnie dziewczynki, które wypoczywały na plaży miejskiej nad jeziorem Roś. Wieczorem, po całym dniu plażowania, dziewczęta wpadły na pomysł, aby się wykąpać. Gdy zaczęły skakać z pomostu do wody na główkę kobieta, która widziała, że dziewczyny piły wcześniej alkohol, zadzwoniła po funkcjonariuszy.

Policjanci natychmiast pojechali na plażę, by to sprawdzić. Na pomoście siedziały trzy nastolatki. Po sprawdzeniu ich stanu trzeźwości okazało się, że wszystkie mają ponad 1 promil alkoholu w organizmie.


Dziewczyny przekazane zostały pod opiekę rodzicom. Sprawa trafiła do sądu rodzinnego i nieletnich, bo nastolatki spożywały alkohol nie mając ukończonych 18 lat.


Policja poinformowała, że świadek, który powiadomił służby, mógł zapobiec tragedii. Alkohol jest bowiem jedną z najczęstszych przyczyn utonięć.

 

Od początku kwietnia w Polsce utonęło już ponad 120 osób. W ciągu ostatnich trzech lat zatonęły 1524 osoby (571 w 2015 r., 504 w 2016 r. i 449 2017 r.).

 

polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie