Próbował podpalić las. Zatrzymała go grupa nastolatków

Polska
Próbował podpalić las. Zatrzymała go grupa nastolatków
Polsat News

Grupa nastolatków zatrzymała przy szlaku kolejowym na trasie Koluszki-Tomaszów Mazowiecki 30-latka, który podłożył ogień w pięciu miejscach dębowego lasu. Ich szybka reakcja zapobiegła pożarowi - poinformowało w poniedziałek biuro prasowe policji w Łódzkiem.

Mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia.

 

Dogonili go i wezwali straż

 

Jak informuje policja, do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem na terenie 230 hektarowego kompleksu leśnego przy szlaku kolejowym na trasie Koluszki-Tomaszów Mazowiecki. Trzech nastolatków zauważyła mężczyznę, który podpalał poszycie leśne w pięciu kolejnych miejscach dębowego lasu.

 

Na widok nastolatków mężczyzna zaczął uciekać, ale został dogoniony. Powiadomiono straż pożarną i policję. Na szczęście, mimo bardzo małej wilgotności poszycia leśnego, ogniska pożarów zdołano ugasić przed ich rozprzestrzenieniem.

 

W chwili zatrzymania 30-latek miał w organizmie 3 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut, za który grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Zdaniem policji, postawa trójki nastolatków zasługuje na uznanie. Dzięki ich odpowiedzialnej i dojrzałej reakcji nie doszło do tragedii.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie