Pierwsze w Polsce lądowanie na miejskiej plaży. Samolot "usiadł" na piasku w Gdyni [WIDEO]

Polska

Maszyna Carbon Cup, za sterami której siedział pilot Kamil Skorupski wylądowała po godz. 7 rano na plaży miejskiej w Gdyni. To pierwsze takie lądowanie w Polsce. Polski pilot przygotowuje się do ogólnoświatowych zawodów samolotów krótkiego startu i lądowania. A przyziemienie na plaży w Gdyni było treningiem przed tą imprezą.

- Pilot lądował w różnych miejscach na świecie m.in. na Alasce. Musiał posadzić maszynę m.in. na śniegu i kamienistej plaży, a teraz po raz pierwszy lądował na sypkim piasku - poinformował Stroiński. Zaznaczył, że lądowanie było zaplanowane, a nie awaryjne. Sam manewr jest pierwszym takim w Polsce. - Po raz pierwszy pilot lądował na plaży w centrum miasta - powiedział polsatnews.pl Maciej Stroiński z firmy Areopact, która zorganizowała akcję.

 

- Chcieliśmy zrobić coś czego do tej pory nie robiliśmy - dodał.

 

Polsat News

 

Kamil Skorupski przygotowuje się do ogólnoświatowych zawodów samolotów krótkiego startu i lądowania. "Vintage Air Rally International STOL Competition" odbędzie się na plaży w uzdrowisku Knokke-Heist w Belgi w dniach od 14 do 17 czerwca 2018 r. Akcja w Polsce miała być próbą przed tymi zawodami. Pilot ma teraz wystartować z plaży w Gdyni i polecieć do Belgii.

 

Stroiński przypomniał, że samolot wraca na pokazy Gdynia Areobaltic Airshow. Wyczyny pilota będzie można podziwiać w dniach 17-19 sierpnia. W zeszłym roku imprezę odwiedziło ponad 200 tys. gości.

 

polsatnews.pl

bas/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie