Dramatyczny lot w środku burzy i trudne lądowanie. Pasażerowie modlili się o życie

Świat
Dramatyczny lot w środku burzy i trudne lądowanie. Pasażerowie modlili się o życie
Zrzut ekranu/UW-Madison CIMSS/Twitter.com

Na awaryjnym lądowaniu i groźnie wyglądających uszkodzeniach zakończył się lot pasażerski linii American Airlines z Teksasu do Arizony. Po tym jak maszyna wleciała w burzę, w kabinie zapanował chaos, a pasażerowie obawiali się, że nie przeżyją. Maszyna ma uszkodzony dziób i stłuczoną szybę kokpitu.

Samolot leciał 4 czerwca z San Antonio w Teksasie do Phoenix w Arizonie. Nad stanem Nowy Meksyk wleciał w gwałtowną burzę z gradem. Maszyną miotały silne turbulencje, a według pasażerów wrażenia z lotu były porównywalne do jazdy kolejką górską. Przez okna było widać błyskawice. Słychać było uderzenia kul gradu w poszycie maszyny. 

 

Koszmar w chmurach

 

Samolot wylądował bezpiecznie, jednak jego dziób i przednie szyby zostały znacznie uszkodzone.

 

Instytut meteorologiczny Uniwersytetu of Wisconsin-Madison zamieścił film, na którym widać trasę przelotu i graficzne oznaczenie burzy.

 

 

Część osób na pokładzie opisywała lot jako najbardziej przerażające doświadczenie w życiu.

 

Z powodu silnych wstrząsów niektórzy mieli mdłości i wymiotowali.

 

"Przedmioty latały, ludzie wymiotowali. Najbardziej przerażająca rzecz w moim życiu" - napisał na Twitterze użytkownik, który leciał samolotem.

 

 

Piloci prawie nic nie widzieli

 

Maszyna zawróciła do El Paso w Teksasie, gdzie awaryjnie wylądowała. Piloci przyznali, że podczas podchodzenia do pasa widoczność była znacznie ograniczona z powodu pokruszonego szkła przednich szyb.

 

 

Tuz przed lądowaniem pasażerowie przeżyli kolejne chwile niepewności. Maszyna trzy razy okrążała lotnisko, zanim piloci osadzili ją bezpiecznie na ziemi.

 

Na pokładzie było 130 osób i pięcioro członków załogi. Nikt nie został ranny.

 

 

kfoxtv.com, nytimes.com, polsatnews.pl

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie