Policja zna wstępną przyczynę wypadku na zakopiance. Zawinić miał 84-letni kierowca auta osobowego

Polska

Policja zna już wstępne przyczyny wypadku, do którego doszło w piątek na Zakopiance. Zawinił najprawdopodobniej kierowca samochodu osobowego, który zderzył się z ciężarówką, a ta z autobusem wiozącym uczniów. Odcinek zakopianki w Tenczynie jest już przejezdny.

Nadkom. Radosław Kobryś z Biura Drogowego Komendy Głównej Policji przypomniał w Polsat News, że w wypadku brały udział trzy pojazdy: autobus, samochód osobowy i ciężarówka.

 

- Ze wstępnych ustaleń możemy wskazać, że taką pierwszą przyczyną wypadku było uderzenie samochodu osobowego w ciężarówkę. Ten samochód osobowy na drodze jednojezdniowej dwukierunkowej z prawego pasa zaczął zjeżdżać na lewy. Kierowca ciężarówki chciał uniknąć zderzenia, zjechał na prawe pobocze, do uderzenia jednak doszło i później to już potoczyło się lawinowo - powiedział nadkom. Kobryś.

 

Oficer prasowy podkreślił jednak, że czynności wciąż trwają. - Świadków jest sporo, te osoby będą przesłuchane. Chcą one współpracować, więc przebieg zdarzenia ustalimy - dodał.

 

Autokarem podróżowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 261 z warszawskiego Wilanowa. Wracali z Zakopanego.

 

W szpitalu 20 osób

 

W wypadku poszkodowanych zostało w sumie 49 osób: 6 dorosłych oraz 43 dzieci. 34 osoby zostały przewiezione do szpitali, w których w sobotę pozostaje 11 z nich. - To sześcioro dzieci i pięć osób dorosłych - poinformowała rzeczniczka wojewody małopolskiego Joanna Paździo.

 

Jak podała Paździo, poszkodowani w tym zdarzeniu doznali różnych urazów najczęściej spotykanych w wypadkach komunikacyjnych, takich jak złamania kości, kręgów, stłuczenia, rany oraz obrażenia powierzchowne. - W większości ci poszkodowani, którzy zostali hospitalizowani, są w stanie dobrym - poinformowała Paździo.

 

Posiedzenie sztabu kryzysowego

 

W akcji ratowniczej uczestniczyło 14 zastępów straży pożarnej, w tym osiem PSP. Pracowało także osiem zespołów ratownictwa medycznego, cztery śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz helikopter wojskowy.

 

W sobotę zaplanowano posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

 

Odcinek zakopianki w Tenczynie jest już przejezdny.

 

Polsat News, polsatnews.pl, PAP

mr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie