Wypadek awionetki na lotnisku w Jasionce. Trzy osoby ranne

Polska
Wypadek awionetki na lotnisku w Jasionce. Trzy osoby ranne
Tomasz Kępanowski/EPRZ Spotting Team

Na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce (Podkarpackie) przed pasem startowym rozbił się w sobotę mały samolot pasażerski typu Cessna, którym podróżowały trzy osoby. Wszystkie zostały ranne, w tym jedna poważnie.

Jak powiedziała rzeczniczka prasowa podkarpackiej policja Marta Tabasz-Rygiel, samolot był zarejestrowany na Ukrainie. - Wszystkie osoby, które leciały samolotem zostały ranne. Obrażenia jednej osoby były poważne i została ona zabrana do szpitala helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dwie pozostałe osoby karetkami trafiły do szpitali - dodała.

 

 

Jak poinformował rzecznik prasowy podkarpackich strażaków Marcin Betleja, do wypadku doszło w sobotę ok. godz. 15. - Na miejscu pracowało w sumie 8 zastępów PSP oraz jednostki Lotniczej Służby Ratowniczej z lotniska w Jasionce - zaznaczył.

 

 

Z kolei rzecznik prasowy lotniska w Jasionce Marcin Kołacz powiedział, że samolot podchodził do lądowania, a wypadek wydarzył się ok. 100 metrów przed pasem.

 

 

- W związku z wypadkiem samolot z Warszawy, który był już nad naszym lotniskiem został zawrócony na Okęcie. Natomiast lot z Londynu został odwołany. Lotnisko od godz. 16.30 działa już jednak normalnie i wszystkie pozostałe loty odbędą się zgodnie z rozkładem - zaznaczył Kołacz.

 

Informację o rozbiciu samolotu w podrzeszowskiej Jasionce pierwsze podało radio RMF.

 

To już drugi wypadek lotniczy na Podkarpaciu w tym tygodniu. W czwartek awionetka lądowała awaryjnie na autostradzie A4. W tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

 

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie