Niepełnosprawny chłopak wykonał "wyzwanie Bońka" kulą ortopedyczną. Krychowiak zaprosił go na mecz

Polska
Niepełnosprawny chłopak wykonał "wyzwanie Bońka" kulą ortopedyczną. Krychowiak zaprosił go na mecz
PAP/Jakub Karczmarczyk

"Postanowiłem się pobawić i także spróbować, ale z uwagi, iż nie jestem w stanie wykonać tego wyzwania nogami, postanowiłem owe ćwiczenie nieco urozmaicić" - napisał na Twitterze Wojciech Bąkowicz. Chłopak zamieścił filmik, na którym podbija piłkę kulą ortopedyczną. Nagranie błyskawicznie rozeszło się po portalu społecznościowym. Dotarło m.in. do reprezentanta Polski Grzegorza Krychowiaka.

Kilka dni temu Zbigniew Boniek rzucił wyzwanie Krychowiakowi. Prezes PZPN siedząc na krześle podbił piłkę nogą 50 razy. Zaproponował pomocnikowi reprezentacji Polski powtórzenie tego wyczynu. Krychowiak zgodził się i udało mu się wykonać to zadanie.

 

 

W ślad za Krychowiakiem poszli inni piłkarze, m.in. Robert Lewandowski, Kamil Grosicki i Wojciech Szczęsny. Wyczyn reprezentantów Polski postanowił powtórzyć też Wojciech Bąkowicz, który na Twitterze przedstawia się jako "(Nie)pełnosprawny fan Piłki Nożnej, Boksu i MMA". Chłopak z racji swojego stanu zdrowia nie żonglował nogami, lecz kulą ortopedyczną.   

 

 

W ciągu kilkunastu godzin nagranie zostało wyświetlone na Twitterze ponad 46 tysięcy razy. Filmik skomentował m.in. portal "Łączy Nas Piłka", który odsłania kulisy kadry Adama Nawałki. 

 

 

Z kolei Grzegorz Krychowiak napisał "Gratulacje jesteś w gronie i chciałbym Cię zaprosić razem z osobą towarzyszącą na mecz z Litwą w Warszawie. Wyślij mi swój numer telefonu na prywatnym."

 

 

"To co się dzisiaj wydarzyło to jest nieprawdopodobne. Siła Twittera jest niemożliwa, najlepsze jest to, że nagrałem ten filmik jak to się mówi »dla jaj« oraz po to, by się troszeczkę pochwalić" - skomentował wpis Krychowiaka Wojciech Bąkowicz. 

 

 

polsatnews.pl

luq/mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie