Bednarek, Zieliński, Krychowiak - Boniek wskazuje najlepszych Polaków w meczu z Chile

Polsat News

"Dla mnie najlepsi: Bednarek, Zieliński, Krychowiak. Robert (Lewandowski - red.) jak zawsze na swoim poziomie" - napisał na Twitterze prezes PZPN Zbigniew Boniek. W piątek piłkarska reprezentacja Polski zremisowała z Chile 2:2 (2:1) w towarzyskim meczu w Poznaniu. To był przedostatni sprawdzian biało-czerwonych przed mistrzostwami świata w Rosji.

Boniek zauważył, że "skrzydła fruwały, ale tylko 30 minut".

"Ciężka praca siedzi jeszcze w nogach. Jest optymistycznie" - dodał prezes PZPN.

We wcześniejszym wpisie Boniek przyznał, że kilku piłkarzy jest w formie, a "kilku musi jeszcze popracować".

W spotkaniu z Chile bramki dla Polski zdobyli Robert Lewandowski (30. minuta) i Piotr Zieliński (34). Goście strzelili kontaktowego gola w 38. minucie. Wojciech Szczęsny skapitulował po uderzeniu głową Diego Valdesa. Chilijczycy wyrównali w 56. minucie. Bramkę zdobył Miiko Albornoz.

We wtorek Polacy zmierzą się w Warszawie z Litwą, a dzień później polecą do Soczi.