"Rz": lewica i ruchy miejskie nie mają kandydatów w Warszawie. Możliwe prawybory

Polska
"Rz": lewica i ruchy miejskie nie mają kandydatów w Warszawie. Możliwe prawybory
Polsat News

Poza Piotrem Ikonowiczem w stolicy nie ma jeszcze kandydatów lewicy w wyborach samorządowych w Warszawie - pisze piątkowa "Rzeczpospolita". Najnowszy pomysł na przełamanie impasu wśród miejskich aktywistów to prawybory.

Platforma, PSL i Zjednoczona Prawica mają już swoich kandydatów w Warszawie. Impas trwa po stronie lewicy i ruchów miejskich.

 

"Rzeczpospolita" poznała projekt regulaminu prawyborów. Kandydatów można zgłaszać do północy w piątek 8 czerwca. Głosują organizacje - te, które mają powyżej 100 członków mają dysponować 2 głosami, pozostałe po 1 głosie. Miasto Jest Nasze proponuje też, by kandydaci musieli mieć rekomendację, co najmniej dwóch organizacji.

 

Decyzja SLD

 

Wcześniej - przed ogłoszeniem pomysłu prawyborów - mówiło się w stolicy, że Miasto Jest Nasze postawi na Justynę Glusman. W ramach prawyborów miała też odbyć się debata już w przyszłym tygodniu - czytamy w artykule.

 

Jak wynika z informacji "Rzeczpospolitej" najbardziej prawdopodobne jest, że Sojusz Lewicy Demokratycznej swoją ostateczną decyzję podejmie pod koniec czerwca. Wcześniej faworytem był Andrzej Celiński, pojawiło się też nazwisko Katarzyny Piekarskiej.

 

W obecnej sytuacji jedynym zadeklarowanym oficjalnie kandydatem lewicy jest były poseł, Piotr Ikonowicz. - Potwierdzam, ze startuję - mówił w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie