Kobieta rzuciła się z czwartego piętra, strażak złapał ją przez okno [NAGRANIE]

Świat

Łotewscy strażacy dostali zgłoszenie o kobiecie, która chciała wyskoczyć z okna na czwartym piętrze bloku. Strażacy nie weszli do właściwego mieszkania, by nie sprowokować jej do skoku. Podczas gdy jedna grupa strażaków opuszczała się po linach do kobiety, druga czekała w lokalu na trzecim piętrze. I gdy niedoszła samobójczyni wyskoczyła, jeden ze strażaków złapał ją w locie i wciągnął do środka.

Na nagraniu widać, że strażak, który złapał kobietę prawie stracił równowagę, na szczęście asekurował go kolega. Materiał opublikowany przez łotewską straż ma już ponad 400 tys. wyświetleń na Facebooku.

 

 

Strażak-patriota

 

- Zdecydowałem się być strażakiem, ponieważ jestem patriotą, a pomoc i ratowanie ludzkich żyć jest dla mnie największą motywacją - powiedział portalowi boredpanda.com bohaterski strażak Tomas Jaunzems. Jak dodał, nigdy wcześniej nie przeprowadzał takiej akcji, nawet na ćwiczeniach.

 

Jaunzems zaznaczył, że jego koledzy próbowali dostać się do kobiety opuszczając się na linach z dachu, ale zanim do niej dotarli, ta skoczyła. - Gdy ratujemy ludzi, dajemy z siebie wszystko - podsumował strażak.

 

Gratulacje dla strażaków wystosował minister spraw wewnętrznych Łotwy Rihards Kozlovskis. "Dzięki myśleniu poza schematami udało się uratować ludzkie życie" - przekazał.

 

polsatnews.pl, Bored Panda

bas/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie