"Dwa piwa przez miesiąc, to jest i tak dla mnie za dużo". Kręcina zapytany o to, ile może wypić

Polska

- Były takie sytuacje, że goszcząc drużynę przyjezdną musi pan poczęstować kogoś tym trunkiem, który jest najbardziej popularny w kraju - powiedział w programie "Dobry wieczór Polsko" Zdzisław Kręcina zapytany o to, ile może wypić. - Dwa piwa w lodówce przez miesiąc, to jest i tak dla mnie za dużo. W tym wieku to pije się herbatę, słabą kawę - dodał były sekretarz generalny PZPN.

Głównym tematem rozmowy Grzegorza Jankowskiego ze Zdzisławem Kręciną była oczywiście piłka nożna, ale nie obyło się bez pytania, które od dawna rozgrzewa kibiców.


- Ile pan może wypić - zapytał wprost Grzegorz Jankowski.


- Ale wody? - próbował uniknąć odpowiedzi Kręcina. Po chwili jednak dodał: - Były takie sytuacje, że goszcząc drużynę przyjezdną musi pan poczęstować kogoś tym trunkiem, który jest najbardziej popularny w kraju. 

 

"Raz nieopatrznie chlapnąłem i dzisiaj to się ciągnie"

 

- Jak jechaliśmy do Francji, piliśmy wino we Francji, ale to nie są ilości jakieś niestworzone, bo to wymysł dziennikarzy. Raz nieopatrznie chlapnąłem o tym i dzisiaj to się ciągnie (za mną - red.) - kontynuował działacz piłkarski, nawiązując do swojej wypowiedzi dla polskatimes.pl z 2015 roku, kiedy stwierdził, że "95 procent alkoholu w życiu wypił służbowo".

 

Przyciskany do muru przez prowadzącego w końcu odparł: - Dwa piwa w lodówce przez miesiąc, to jest i tak dla mnie za dużo. W tym wieku to pije się herbatę, słabą kawę.

 

Kręcina w rozmowie z polskatimes.pl mówił, że kojarzony jest głównie z imprezowym stylem życia.

 

"Jestem gościnny, jak każdy góral. Myślę, że 95 procent alkoholu w życiu wypiłem służbowo. Kiedy przyjeżdżają do nas przedstawiciele innych federacji albo wyjeżdżamy my, dochodzi do oficjalnych spotkań, na których podaje się alkohol. Gospodarzem bankietu jest prezes federacji, a organizuje go sekretarz generalny. Pełniąc tę rolę czułem się w obowiązku, by gościom niczego nie brakło" - opowiadał wówczas.

 

W związku z tą wypowiedzią stał się bohaterem wielu memów.

 

Poniżej zapis całej rozmowy Grzegorza Jankowskiego ze Zdzisławem Kręciną.

 

 

polsatnews.pl

grz/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie