Zginął 18-letni polski piłkarz z Lazio. Miał wypadek na skuterze

Świat
Zginął 18-letni polski piłkarz z Lazio. Miał wypadek na skuterze
Facebook/Lazio

Simone Martyniak, piłkarz drużyny Lazio posiadający polskie obywatelstwo, zginął tragicznie w wypadku na skuterze przy Ponte Marconi w Rzymie. Nastolatek kierował skuterem Honda SH 125 i uderzył czołowo w Audi A3. Razem z 18-latkiem na jednośladzie jechało dwóch jego kolegów. Siła uderzenia w auto wyrzuciła skuter na kilka metrów. Polak nie miał szans na przeżycie, jego koledzy są ciężko ranni.

Martyniak był uczniem rzymskiego liceum ogólnokształcącego. Tuż po wypadku, do którego doszło w niedzielę o godz. 4:40, pod jego domem zebrał się tłum przyjaciół i sąsiadów. Chłopak był bowiem bardzo lubiany w swoim środowisku.


Szkoła ogłosiła żałobę. "Nasza społeczność jest zszokowana i zasmucona tragiczną śmiercią Simone". W poniedziałek uczniowie uczcili jego pamięć minutą ciszy.


Także klub SS Lazio zamieścił na Facebooku zdjęcie 18-latka w koszulce Biancocelesti: "Chcemy Cię takiego pamiętać, z tym uśmiechem na twarzy blond anioła. W takich chwilach brakuje słów. Jest tylko rozpacz, szok i ogromny smutek".

 

 

Polaka pożegnali na YouTubie liczni znajomi i przyjaciele, którzy przygotowali film poświęcony jego pamięci.

 

 

romatoday.it, polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie