Zapraszał rówieśników na urodziny, nigdy nie przychodzili. Jego mama ma pomysł. Przyłączycie się?

Świat
Zapraszał rówieśników na urodziny, nigdy nie przychodzili. Jego mama ma pomysł. Przyłączycie się?
Archiwum prywatne Kamili Nowickiej

Adrian Nowicki cierpi na zespół Aspergera. Chłopiec zawsze zapraszał rówieśników na urodziny, ale nigdy nikt nie przychodził. 18 czerwca Adrian kończy 18 lat i już teraz martwi się, że pewnie znowu nikt nie złoży mu życzeń. Jego mama uznała, że te urodziny powinny wyglądać inaczej. Poprosiła na Facebooku o przysłanie jej synowi kartek z życzeniami.

"Adrian ma zespół Aspergera i bardzo bym chciała, aby dostał jak najwięcej kartek z życzeniami urodzinowymi. Do Adriana prawie nigdy nikt nie przychodził na urodziny, pomimo zapraszania dzieci. Teraz już się martwi, że pewnie znowu nikt nie złoży mu życzeń. Chciałabym mu zrobić ogromną niespodziankę i pokazać, że będzie inaczej" - poprosiła Kamila Nowicka mieszkająca od 11 lat w Norwegii.

 

Zachorował, kiedy miał 11 lat

 

Kiedy rodzina chłopca zamieszkała w Norwegii, Adrian poszedł do drugiej klasy szkoły podstawowej. Miał 11 lat, gdy niepokojące symptomy dostrzegła nauczycielka - chłopiec nie nawiązywał kontaktów z rówieśnikami, miał problemy z nauką, bardzo powoli przyswajał język.

 

- Zwykle dzieci ciągnie do innych dzieci. Adrian wolał być sam. Odsuwał się, zamykał we własnym świecie. Najpierw badano go w kierunku dysleksji, ale to nie było to - mówiła w rozmowie z portalem mojanorwegia.pl Kamila Nowicka.

 

W końcu zapadła diagnoza: zespół Aspergera. Zaburzenie to obejmuje przede wszystkim upośledzenie umiejętności społecznych, trudności w akceptowaniu zmian, ograniczoną elastyczność myślenia przy braku upośledzenia umysłowego oraz szczególnie pochłaniające, obsesyjne zainteresowania.

 

W końcu przestali zapraszać dzieci 

 

– To spokojny i wrażliwy chłopiec – podkreśla mama Adriana. – W szkole nigdy nikt nie skarżył się na jego zachowanie. Na szczęście od momentu wdrożenia zmian w edukacji, wszystko zaczęło się układać i biec swoim - a raczej Adriana - tempem do przodu. Dlatego też tak bardzo chciałabym, aby w swoje osiemnaste urodziny był uśmiechnięty - dodaje pani Kamila Nowicka.

 

Dotychczas urodziny Adriana były dla niego smutnym przeżyciem. Zawsze zapraszano jego rówieśników na przyjęcie urodzinowe, był tort i ozdoby. Niestety dzieci nie przychodziły, a jego mamie pękało serce. Przed trzema laty przestali zapraszać dzieci do domu.

 

Kartka, która mu "przywróci wiarę w ludzi" 

 

Kamila Nowicka postanowiła jednak, że 18. urodziny syna będą inne. Założyła na Facebooku wydarzenia i poprosiła, by przesyłać jej synowi kartki urodzinowe z życzeniami.

 

"Tworząc to wydarzenie chciałabym mu udowodnić, że wcale tak nie będzie, że ludzie potrafią być wspaniali i, że na pewno dostanie mnóstwo życzeń" - napisała podkreślając, że nie prosi o prezenty, tylko o "kilka ciepłych słów dla niego, o kartkę urodzinową, która sprawi mu ogrom radości i przywróci wiarę w ludzi".

 

Poniżej podajemy adres, pod który można przesłać życzenia urodzinowe Adrianowi:

 

Adrian Nowicki
Tryggvangveien 38
1458 Fjellstrand
Norwegia

 

mojanorwegia.pl, polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie