Ciężko chory 6-latek marzy, aby zostać policjantem. Funkcjonariusze zaprosili go do siebie

Polska

6-letni Oliwier przeszedł kilkanaście cykli chemioterapii, radioterapię, cykle chemii podtrzymującej i kilka rozległych operacji. Jego marzeniem, oprócz pracy w policji, było obejrzenie komendy. Częstochowscy mundurowi postanowili je choć w części spełnić i odsłonili tajniki swojej pracy.

Podczas wizyty w komendzie Oliwier spotkał się z szefem częstochowskich stróżów prawa, zobaczył policyjny motocykl i radiowóz oraz pokaz umiejętności psa służbowego.

 

Największe wrażenie zrobił motocykl

 

Prezentację motocykla i radiowozu przygotowali policjanci z wydziału ruchu drogowego. St. sierż. Jacek Głowacki wręczył Oliwierowi na pamiątkę białe rękawiczki do kierowania ruchem, naszywki i przypinki na mundur oraz odblaski.

 

Jak stwierdził chłopiec, policyjny motocykl zdecydowanie zrobił na nim największe wrażenie.

 

Policyjny przewodnik psa służbowego st. asp. Marek Ładny zaprezentował z kolei swojego podopiecznego. Owczarek niemiecki Rambo dał pokaz swoich umiejętności i bezwzględnego posłuszeństwa. Policjant pokazał też chłopcu kajdanki i sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie, a zastępca naczelnika wydziału prewencji podkom. Jacek Zieliński wręczył Oliwierowi specjalną naszywkę na mundur identyfikującą policyjnych przewodników psów służbowych.

 

Oliwier zobaczył też, na czym polega praca oficera dyżurnego, do którego spływają wszystkie informacje o zaistniałych zdarzeniach oraz oficera prasowego, który odpowiada za udzielanie informacji mediom.

 


Chłopcu towarzyszyli rodzice, starszy brat i przedstawicielka fundacji "Iskierka".

 

polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie