Sześciu "pseudokibiców" zatrzymanych w sprawie pobicia uczniów w Rudzie Śląskiej

Polska
Sześciu "pseudokibiców" zatrzymanych w sprawie pobicia uczniów w Rudzie Śląskiej
Polsat News

Policjanci zatrzymali sześciu młodych tzw. pseudokibiców w związku z wtorkowym pobiciem uczniów, którzy wracali z zajęć sportowych w Rudzie Śląskiej. Funkcjonariusze zapowiadają kolejne zatrzymania.

Zatrzymani to rudzianie w wieku od 15 do 19 lat - podała w czwartek policja.

 

Napastnicy pobili dwóch 15-latków

 

We wtorek kilka zamaskowanych i uzbrojonych w pałki osób zaatakowało 20 uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego, którzy wraz z nauczycielem wracali z zajęć w kompleksie sportowym Burloch Arena w Rudzie Śląskiej. Napastnicy pobili dwóch 15-latków. Po przebadaniu obaj zostali zwolnieni ze szpitala.

 

- Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców natychmiast zajęli się ustaleniem, kim byli sprawcy. Dzielnicowi wspólnie z kryminalnymi oraz policjantami zwalczającymi przestępczość pseudokibiców z katowickiej komendy wojewódzkiej ustalili osoby mające ścisły związek z tym przestępstwem - podał zespół prasowy śląskiej policji.

 

W czwartek rano cztery grupy kryminalnych z rudzkiej komendy weszły jednocześnie do mieszkań w Rudzie Śląskiej. Zatrzymali czterech młodocianych, a podczas przeszukań znaleźli i zabezpieczyli rzeczy, które według nich mają związek z przestępstwem. Potem zatrzymali jeszcze dwie osoby. Kryminalni zapowiadają, że to nie koniec.

 

Zwiększenie ochrony miejskich obiektów sportowych

 

W Rudzie Śląskiej od kilku miesięcy dochodzi do ataków, za których sprawców uważa się tzw. pseudokibiców Górnika lub Ruchu Chorzów. 24 października ubiegłego roku został pobity pałkami i kijami bejsbolowymi przez 10 napastników 26-letni kibic Górnika. Zmarł tydzień później w szpitalu. Zarzuty w tej sprawie usłyszeli zatrzymani i aresztowani w maju mężczyźni - według policji to członkowie gangu pseudokibiców.

 

Po wtorkowym pobiciu władze Rudy Śląskiej zapowiedziały zwiększenie ochrony miejskich obiektów sportowych. Chcą też zorganizować spotkania policji i straży miejskiej z nauczycielami na temat bezpieczeństwa podczas wakacji i edukować z zakresu bezpiecznego kibicowania.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie