Policyjna obława w Rudzie Śląskiej. Zamaskowani sprawcy pobili uczniów szkoły sportowej

Polska
Policyjna obława w Rudzie Śląskiej. Zamaskowani sprawcy pobili uczniów szkoły sportowej
Google Street View

Policja szuka napastników, którzy uzbrojeni w pałki zaatakowali we wtorek grupę uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej. Dwóch pobitych piętnastolatków przewieziono do szpitala w Chorzowie.

Rzecznik rudzkiej policji Arkadiusz Ciozak powiedział, że zamaskowani i wyposażeni w pałki sprawcy napadli na około 20 nastolatków, którzy wracali z zajęć w kompleksie sportowym Burloch Arena.

 

Świadkowie: napastnicy mieli kominiarki w barwach Górnika Zabrze

 

- Sprawców - według różnych relacji - było od trzech do sześciu. Uciekli, zanim na miejsce przyjechały patrole policji. Są teraz poszukiwani. Dwaj pobici chłopcy zostali przewiezieni na badania do szpitala w Chorzowie - powiedział asp. Ciozak.

 

Według świadków, napastnicy mieli kominiarki w barwach Górnika Zabrze.

 

W Rudzie Śląskiej od kilku miesięcy dochodzi do ataków, których sprawcami mogą być tzw. pseudokibice Górnika lub Ruchu Chorzów. 24 października ubiegłego śmiertelnie został pobity 26-letni kibic Górnika. Został skatowany pałkami i kijami bejsbolowymi przez około 10 napastników, zmarł tydzień później w szpitalu. Zarzuty w tej sprawie usłyszeli zatrzymani i aresztowani w maju mężczyźni - według policji to członkowie grupy gangu pseudokibiców.

 

PAP

mta/dro/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze