Stanął w obronie 15-latka z Polski. Został pobity

Świat
Stanął w obronie 15-latka z Polski. Został pobity
Flickr.com/Little Woodhouse/CC BY 2.0

Brytyjczyk Amo Singh zobaczył, że uzbrojona w łomy i kije bejsbolowe grupa napastników otoczyła i zaczepia przed jego sklepem nastolatka. Mężczyzna pobiegł mu na pomoc. Został pobity i trafił do szpitala. Policja poszukuje sprawców ataku. Jak opisują lokalne media, do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem przy Queen's Drive w angielskiej miejscowości Stroud w hrabstwie Gloucestershire.

Na nagraniach z kamery monitoringu, umieszczonej na sklepie Brytyjczyka widać, jak sześciu nastolatków bije i kopie właściciela sklepu. W pewnym momencie atakujący potrącili Singha samochodem. Przed odjazdem z miejsca zdarzenia znów skopali leżącego już na ziemi mężczyznę.

 

"Używali rasistowskiego języka"

 

Brytyjczyk został przewieziony do szpitala Gloucestershire Royal Hospital, gdzie stwierdzono u niego uraz głowy i założono mu kilka szwów. Ponadto Singh przeszedł operację nadgarstka.

 

Z relacji jego żony wynika, że napastnicy używali w stosunku do Singha rasistowskiego języka. Jej zdaniem, grupa zaatakowała 15-letniego Polaka ze względu na jego narodowość.

 

Na izbę przyjęć trafił także pobity 15-latek, który odniósł niezagrażające życiu obrażenia głowy. Jak przyznał, został zaatakowany, gdy rozmawiał ze swoją dziewczyną w języku polskim.

 

 

Zgłoszenia, że "ktoś niszczy samochody"

 

W sprawie ataku wypowiedział się rzecznik prasowy policji w Gloucestershire.

 

- Około godziny 22:30 policja otrzymała telefony ze zgłoszeniami, że ktoś niszczy samochody w okolicy, gdzie znajduje się sklep Amo Singha - powiedział. Potwierdził też, że policja znalazła na miejscu pobitego mężczyznę. 

 

Funkcjonariusze starają się zidentyfikować sprawców ataku.

 

dailymail.co.uk, stroudnewsandjournal.co.uk 

zdr/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie