Pościg za rogatą uciekinierką w Oświęcimiu. Zatrzymaną odebrał właściciel

Polska
Pościg za rogatą uciekinierką w Oświęcimiu. Zatrzymaną odebrał właściciel
małopolska policja

- Policjanci oświęcimskiej komendy sukcesem zakończyli pościg za rogatą i niezwykle oporną uciekinierką. Młoda krowa trafiła pod opiekę właściciela, który poniesie konsekwencje jej eskapady - podał rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Jak podał rzecznik, policjanci otrzymali sygnał, że przy jednej z ruchliwych ulic miasta, w pobliżu dworca kolejowego, stoi krowa, która w każdej chwili może wtargnąć na jezdnię. Wysłano tam patrol.

 

- Krówka nie chciała zostać zatrzymana i skierowała się w rejon remontowanego dworca PKP, gdzie torowiskiem uciekała w kierunku miejscowości Babice. Policjanci podążyli za uciekinierką. Na ulicy Grunwaldzkiej wbiegła do ogrodzonego sadu, znajdującego się przy jednej z posesji. Fakt ten wykorzystała policjantka. Zatrzasnęła bramę, zamykając krowie drogę ucieczki. Rogatą zatrzymaną odebrał właściciel - relacjonował Sebastian Gleń.

 

Rzecznik dodał, że 67-letni właściciel odpowie za wykroczenie, polegające na niezachowaniu środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie