Ludzkie szczątki w ogrodzie. Wykopał je sadząc ziemniaki

Świat
Ludzkie szczątki w ogrodzie. Wykopał je sadząc ziemniaki
Pixabay.com/FotoRain/CC0 Creative Commons

Ludzką czaszkę i kości znalazł w swoim ogrodzie mieszkaniec Luzino, rosyjskiej wsi w okręgu omskim. Okazało się, że to szczątki byłego partnera jego żony.

Mężczyzna chciał zasadzić w ogrodzie ziemniaki. Podczas przekopywania ziemi natknął się jednak na niecodzienny widok. Okazało się, że wykopał ludzkie szczątki – czaszkę i kości. Na miejsce wezwał policję.

 

Jak udało się ustalić, szczątki należą do pierwszego męża jego obecnej 60-letniej partnerki. Kobieta przyznała się do zabójstwa, którego miała dokonać 21 lat temu. Tłumaczyła, że pamiętnego dnia pijany mąż wyzywał ją i bił. W efekcie złapała za siekierę i uderzyła mężczyznę kilkukrotnie w głowę. Następnie poćwiartowała ciało i zakopała je w ogrodzie.

 

Okłamała sąsiadów

 

Mężczyzna nie miał poza nią żadnej rodziny. Dociekliwych sąsiadów poinformowała, że wyjechał do pracy i nie wrócił. Mogło się to wydawać prawdopodobne, ponieważ mąż 60-latki często wyjeżdżał.

 

Kobieta przez lata ukrywała fakt dokonania zabójstwa. Później ponownie wyszła za mąż.

 

Obecnie trwa postępowanie wyjaśniające. Z powodu wieku, wobec kobiety nie zastosowano tymczasowego aresztu. Ma jedynie zakaz opuszczania swojego miejsca zamieszkania.

 

RMF24

ach/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze