"Wystrzelił ogon" Bombardiera. Chwile grozy pasażerów samolotu SpiceJet podczas lądowania

Świat
"Wystrzelił ogon" Bombardiera. Chwile grozy pasażerów samolotu SpiceJet podczas lądowania
mat. prasowe Bombardier

Turbośmigłowy Bombardier Q400 indyjskich tanich linii lotniczych SpiceJet wręcz zeskrobał asfalt ogonem, kiedy w środę po południu lądował na lotnisku w stolicy Indii Delhi. Lądowanie wywołało panikę wśród pasażerów. Linie lotnicze zapewniały, że żaden z nich nie został ranny.

- Podróżuję samolotem od dziesięciu lat, ale doświadczyłem czegoś takiego po raz pierwszy. Był to najbardziej przerażający moment w moim życiu - powiedział w rozmowie z dziennikiem "Hindustan Times" jeden z pasażerów lotu na trasie Jabalpur-Delhi.


Inny dodał, że zarówno start, jak i sam lot, przebiegały do czasu lądowania zupełnie normalnie. 

Mógł zostać uszkodzony kadłub samolotu


Na zdjęciu opublikowanym przez "Hindustan Times" widać wyraźne uszkodzenia dolnej części ogona. W lotnictwie sytuacje w których dochodzi do dotknięcia kadłubem pasa startowego nazywane są "wystrzeleniem ogona". Może do nich dojść podczas lądowania i startu, gdy samolot jest zbyt pochylony.


Twardym lądowaniem Bombardiera zajmuje się indyjski urząd lotniczy, gdyż po uderzeniu w pas startowy mógł zostać uszkodzony kadłub samolotu. Przyczyny incydentu nie są znane, ale anonimowy pracownik urzędu lotniczego zapewnia, że wyklucza się, aby to była np. zła widoczność.

 

Gęsta, toksyczna mgła nad Delhi


Delhi i jego okolice spowija gęsta, toksyczna mgła, która ogranicza widoczność do zaledwie kilku metrów. Indyjska stolica uznawana jest za najbardziej zanieczyszczone miasto na świecie i przez cały rok boryka się ze smogiem.

 

Kilka dni temu z powodu stopnia zanieczyszczenia powietrza lekarze ogłosili stan zagrożenia zdrowia publicznego.

Hindustan Times

grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze