Kierowca ciężarówki zatrzymał kierowcę ciężarówki. Ten drugi miał 3 promile i jechał zygzakiem

Polska
Kierowca ciężarówki zatrzymał kierowcę ciężarówki. Ten drugi miał 3 promile i jechał zygzakiem
KWP Bydgoszcz

44-letni kierowca ciągnika siodłowego jechał drogą krajową nr 5 w stronę Bydgoszczy. Jednak jazda "wężykiem", m.in. zjeżdżanie na przeciwległy pas jezdni, wzbudziła zainteresowanie innych kierowców. Kiedy podejrzanie jadący tir zjechał na stację paliw w Grucznie (Kujawsko-Pomorskie), podbiegł do niego śledzący go od pewnego czasu inny kierowca ciężarówki, który zatrzymał pijanego szofera.

44-letni kierowca z powiatu ostródzkiego (woj. warmińsko-mazurskie) budził we wtorek postrach wśród kierowców jadących drogą krajową nr 5 na terenie woj. kujawsko-pomorskiego. Kierowany przez niego ciężki tir jechał z dużą prędkością, zjeżdżał na pobocze oraz przekraczał oś jezdni. Kierowca sprawiał wrażenie jakby nie panował nad prowadzonym przez siebie pojazdem.

 

Obywatelskie ujęcie pijanego


Jeden ze świadków wyczynów kierowcy zaczął jechać za nim.

 

Gdy zestaw zjechał na stację paliw w Grucznie, kierujący ujął mężczyznę i wezwał na miejsce patrol policji.

 

Policjanci ze Świecia szybko potwierdzili podejrzenia  co do stanu trzeźwości kierowcy. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Został zatrzymany i osadzony w areszcie. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy.

 

2 lata więzienia i utrata prawa jazdy na 15 lat


W środę, po wytrzeźwieniu, 44-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co może trafić do więzienia na 2 lata.

 

Sąd może również orzec wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów na okres do 15 lat.

 

polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie