Szef włoskiego MSW: razem z Orbanem zmienimy reguły UE

Świat
Szef włoskiego MSW: razem z Orbanem zmienimy reguły UE
PAP/EPA/CLAUDIO PERI

Wicepremier, minister spraw wewnętrznych Włoch Matteo Salvini oświadczył w poniedziałek, że razem z premierem Węgier Viktorem Orbanem zmieni "reguły Unii Europejskiej".

Trzy dni po zaprzysiężeniu nowego rządu szef MSW i lider prawicowej Ligi powiedział na wiecu w miasteczku Fiumicino pod Rzymem: "Dzisiaj otrzymałem miły telefon od węgierskiego premiera Viktora Orbana; pracujemy, by zmienić reguły Unii Europejskiej".

 

Nie wyjaśnił, na czym będzie polegać współpraca włoskiego rządu z władzami w Budapeszcie.

 

Salvini mówił też swoim zwolennikom: "Rząd nie wchodzi nikomu do sypialni, ale dziecko ma prawo do tego, by mieć matkę i ojca, a nie rodzica 1, 2 czy 33".

 

"Soros to jeden z największych spekulantów na świecie"

 

Wicepremier dodał, że jego rząd ma "wielu wrogów". Wśród nich wymienił miliardera George'a Sorosa, którego nazwał "jednym z największych spekulantów na świecie". W niedzielę Soros podczas spotkania na północy Włoch stwierdził, że Rosja ma "wpływy w nowym rządzie" w Rzymie. Soros mówił również, że "opinia publiczna we Włoszech ma prawo wiedzieć, czy (Salvini) jest opłacany" przez Władimira Putina.

 

Lider Ligi oświadczył w odpowiedzi, że nie wziął żadnych pieniędzy z Moskwy.

 

Szef eurosceptycznej Ligi zawarł porozumienie koalicyjne z antysystemowym Ruchem Pięciu Gwiazd. Na czele ich wspólnego rządu stanął profesor prawa Giuseppe Conte.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie