Patryk Jaki: wygrana centroprawicowego polityka w Warszawie to niemal mission impossible

Polska
Patryk Jaki: wygrana centroprawicowego polityka w Warszawie to niemal mission impossible
PAP/Leszek Szymański

Skoro zdecydowałem się wystartować, to chcę wygrać. To oczywiste. Ale też wiem o tym, że wygrana w Warszawie przez centroprawicowego polityka to niemal mission impossible - powiedział w wywiadzie dla wtorkowego "DGP" wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji pytany, czy ktoś z najważniejszych osób w państwie wspiera mafię reprywatyzacyjną, odpowiedział: "myślę, że znaleźlibyśmy w historii III RP wspólnie kilka osób, które w najlepszym razie z nią nie walczyły i dopuściły do okradzenia państwa na miliardy złotych".

 

Zdaniem Jakiego m.in. dzięki prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu możliwe było powstanie komisji weryfikacyjnej, która - jak wskazał jej przewodniczący - zwróciła do miasta nieruchomości o wartości kilkuset milionów złotych. - Sęk w tym, że prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie chce ich przyjąć i skarży w sądach korzystne dla miasta decyzje - powiedział.

 

"Nie widziałem kolejki chętnych do kandydowania w Warszawie"

 

Poinformował, że projekt dużej ustawy reprywatyzacyjnej nadal jest procedowany. - Pan premier Morawiecki poprosił o uzupełnienie informacji i analizy. Projekt zebrał pozytywne oceny we wszystkich środowiskach politycznych, ma pozytywną opinię rady legislacyjnej i komisji wspólnej rządu i samorządu. Jednak o jego dalszych losach zadecyduje pan premier - powiedział.

 

Pytany, co stanie się, jeśli ustawa nie zostanie uchwalona, zapewnił, że ma także projekt, "który załatwi problemy Warszawy - a na całą Polskę najwyżej poczekamy chwilkę dłużej".

 

Jaki pytany, czy jego kandydatura na prezydenta stolicy wzmocniła pozycję Solidarnej Polski w obozie Zjednoczonej Prawicy, powiedział: "nie widziałem w naszych szeregach kolejki chętnych do kandydowania w Warszawie. Panuje raczej dość powszechne przekonanie, że wygranie w stolicy to będzie cud. Ja jednak zaliczam się do tej grupy, która wierzy, że stolica może się rozwijać lepiej".

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie