Jaki: 8 proc. różnicy w sondażach między mną a Trzaskowskim to naprawdę niewiele

Polska
Jaki: 8 proc. różnicy w sondażach między mną a Trzaskowskim to naprawdę niewiele
Polsat News

- Różnica w sondażach poparcia (około 8 proc.) pomiędzy Rafałem Trzaskowskim, a mną jest niewielka; podczas dyskusji o Warszawie będzie można tę różnicę zredukować - ocenił kandydat na prezydenta stolicy Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki.

Zgodnie z wynikami sondażu wyborczego na prezydentów miast, wykonanego przez 18 największych gazet regionalnych Polska Press Grupy we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia, na kandydata Zjednoczonej Prawicy Patryka Jakiego zagłosowałoby 31,2 proc. respondentów. Natomiast na kandydata PO i Nowoczesnej głos oddałoby 40,2 proc. ankietowanych.

 

"Badanie zostało zrealizowane w zeszłym tygodniu w 36 największych miastach w Polsce. W sumie w całym kraju pomiarem objęto ponad 10 tysięcy respondentów" - poinformowano na poskatimes.pl.

 

Patryk Jaki podczas konferencji piątkowej konferencji prasowej podkreślił, że arytmetyka jest nieubłagana, ale pokazuje też, że różnica pomiędzy oboma kandydatami na prezydenta stolicy jest niewielka. "Podczas dyskusji o Warszawie będzie można tę różnicę zredukować" - oświadczył.

 

"Mieszkańcy będą mieli szeroką ofertę do wyboru"

 

- Wyniki sondażu, ok. 8 proc. różnicy to naprawdę niewiele. Biorąc pod uwagę, że PiS przegrywało w stolicy wcześniej nawet w pierwszej turze, jestem przekonany, że to się już nie powtórzy - podkreślił.

 

Zdaniem Jakiego, różnice (programowe) pomiędzy nim a Rafałem Trzaskowskim są tak duże, że "mieszkańcy będą mieli szeroką ofertę do wyboru". Jak dodał, wyborcy w stolicy już dziś mogą zobaczyć znaczne różnice w prezentowanym przez kandydatów planie dla Warszawy.

 

- W kwestii infrastruktury proponuję co najmniej trzy nowe mosty na Wiśle, Rafał Trzaskowski - żadnego, tylko kładki pieszo-rowerowe. Trzaskowski proponuje zostawić Okęcie, Jaki proponuje Okęcie i Centralny Port Komunikacyjny - wyliczał kandydat Zjednoczonej Prawicy.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie