Miał pobić Turka, właściciela baru z kebabem. Został aresztowany

Polska
Miał pobić Turka, właściciela baru z kebabem. Został aresztowany
pixabay/AlexVan

Sąd Rejonowy w Bytowie aresztował na dwa miesiące 41-letniego Daniela K. jednego z podejrzanych o pobicie właściciela baru, obywatela Turcji. Wobec drugiego, 42-letnego Mariusza G., sąd zastosował dozór policji połączony z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Słupsku Paweł Wnuk w komunikacie prasowym podejrzani o pobicie obywatela Turcji, właściciela baru z kebabem, Daniel K. i Mariusz G. przyznali się do zarzucanych im czynów.

 

"Mieli kopać po całym ciele"

 

To na wniosek nadzorującej dochodzenie Prokuratury Rejonowej w Bytowie sąd na dwa miesiące aresztował jednego z podejrzanych Daniela K. Natomiast wobec drugiego Mariusza G. zastosował dozór policyjny połączony z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonym.

 

Jak poinformował rzecznik, według ustaleń śledczych, obaj podejrzani mieli pokrzywdzonego uderzać pięściami i kopać po całym ciele, a także uderzać drewnianą pałką, w następstwie czego "doznał on obrażeń ciała w postaci obrzęku i otarcia skóry prawego przedramienia oraz otarcia skóry kciuka i palca wskazującego prawej ręki".

 

Danielowi K. prokuratura zarzuca również wielokrotne wpływanie na pokrzywdzonego, grożąc mu śmiercią i podpaleniem należącego do niego baru. Podejrzany jest także o znieważenie pracownicy baru, używając wobec niej słów powszechnie uznawanych za obelżywe.

 

Daniel K. jak i Mariusz G. byli już wcześniej karani za popełnienie podobnych przestępstw, dlatego będą odpowiadali w ramach recydywy.

 

PAP

bas/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze