Pobicie grupy studentów z Turcji w Opolu. Kary więzienia w zawieszeniu i grzywny dla sprawców

Polska
Pobicie grupy studentów z Turcji w Opolu. Kary więzienia w zawieszeniu i grzywny dla sprawców
Polsat News

Na kary roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata skazał w środę Sąd Okręgowy w Opolu Kevina S., Dawida M. Dominika F. i Krzysztofa Ż. za pobicie i znieważenie sześciu studentów z Turcji. Wyrok jest nieprawomocny.

Do zdarzenia doszło w grudniu 2016 roku w jednym lokali w centrum Opola. Oskarżeni - mający w chwili popełnienia czynu od 19 do 22 lat - bawili się w barze, gdzie przebywali także dwaj studenci z Turcji. W pewnym momencie jeden z oskarżonych podszedł do cudzoziemca i zapytał, czy chce mieć na głowie rozbity kufel, po czym uderzył go szklanym naczyniem w głowę.

 

Zaatakowani uciekli z lokalu, ale czterej oskarżeni ruszyli za nimi w pościg. W okolicy miasteczka akademickiego Uniwersytetu Opolskiego spotkali czterech innych studentów z Turcji. Początkowo obrażali Turków słownie, a następnie ich pobili.

 

Oskarżeni przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali się karze. Każdy z nich otrzymał karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata i dozór kuratora. Dodatkowo każdy z podsądnych musi zapłacić po 1500 zł grzywny i po 4,5 tys. zł tytułem nawiązki na rzecz poszkodowanych Turków.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie