CBŚP zlikwidowało laboratorium amfetaminy. Zarzut produkcji narkotyków dla dwóch osób

Polska

Dwóch mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych w związku z ujawnieniem przez CBŚP produkcji amfetaminy w pow. grójeckim (Mazowieckie). Policjanci udaremnili wprowadzenie do obrotu znacznych ilości tego narkotyku.

W pomieszczeniu gospodarczym na jednej z prywatnych posesji w gminie Pniewy k. Grójca policjanci odkryli czynną linię produkcyjną, w której prowadzono proces syntezy zabronionej substancji. Znaleziono tam ponad 2,6 litra amfetaminy w formie płynnej, z której można otrzymać prawie 4 kg gotowego do wprowadzenia narkotyku.

 

- Dodatkowo funkcjonariusze CBŚP zabezpieczyli łącznie 10 litrów czystego prekursora oraz 24 litry mieszanin reakcyjnych zawierających w swoim składzie niezbędne prekursory oraz odczynniki chemiczne służące do produkcji amfetaminy - powiedziała rzeczniczka CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz. Z policyjnych szacunków wynika, że przy wykorzystaniu ujawnionych substancji chemicznych w ciągu kilku dni można wyprodukować kilkanaście kilogramów amfetaminy.

 

Kara do 15 lat pozbawienia wolności

 

Podczas działań zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 53 i 64 lata. Wobec 64-latka sąd już wcześniej wydał nakaz doprowadzenia do zakładu karnego w celu odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej prowadzoną produkcję amfetaminy.

 

W prokuraturze w Grójcu obu zatrzymanym przedstawiono zarzut produkcji narkotyków. Za wyprodukowanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek policjantów i prokuratora, sąd zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

 

Śledztwo prowadzone jest przez policjantów z zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Warszawie pod nadzorem prokuratury w Grójcu. W akcji oprócz policjantów CBŚP wzięli także udział funkcjonariusze Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji.

 

Okoliczności sprawy nadal są wyjaśniane i śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań. 

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie