Tragiczny finał poszukiwań 7-latki. Jej ciało znaleziono w starej lodówce

Świat
Tragiczny finał poszukiwań 7-latki. Jej ciało znaleziono w starej lodówce
Сайт МВД России

W akcję poszukiwawczą zaginionej we wtorek dziewczynki zaangażowano ponad tysiąc osób. Władze obwodu kemerowskiego w azjatyckiej części Rosji wyznaczyły nawet nagrodę w wysokości miliona rubli za pomoc w odnalezieniu 7-latki. Finał tych poszukiwań był jednak tragiczny. W sobotę dziewczynka została znaleziona martwa. Jej ciało znajdowało się w starej lodówce, która stała na ulicy.

We wtorek około godz. 11 czasu moskiewskiego dziewczynka wyszła na spacer i nie wróciła do swojego domu w Biełowie. Po trzech godzinach jej ojciec rozpoczął poszukiwania. Około godz. 20, gdy nie udało mu się znaleźć córki, powiadomił o jej zniknięciu funkcjonariuszy policji.

 

Przesłuchano krewnych i znajomych

 

W poszukiwania dziewczynki zaangażowano ponad tysiąc osób - policjantów, śledczych, wolontariuszy, nauczycieli i mieszkańców miasta. Przeszukano domy, pustostany i pobliski las. Przesłuchano zarówno bliskich dziewczynki, jak i jej znajomych oraz nauczycieli.

 

Pełniący obowiązki gubernatora obwodu kemerowskiego Siergiej Ciwiliew wyznaczył nagrodę w wysokości miliona rubli dla tych, którzy dostarczą śledczym informacje o możliwym miejscu pobytu 7-latki.

 

Prawdopodobnie się bawiła

 

W sobotę policjanci poinformowali, że ciało dziewczynki zostało znalezione w starej lodówce. Według wstępnych ustaleń, prawdopodobnie w trakcie zabawy 7-latka zatrzasnęła się w lodówce w trakcie zabawy i nie mogła już z niej wyjść. Na jej ciele nie znaleziono żadnych śladów wskazujących na gwałtowną śmierć. 

 

Śledczy podkreślają jednak, że będą sprawdzać wszystkie możliwe wersje wydarzeń. Zwłoki dziewczynki zostaną poddane sekcji. 

 

TASS

zdr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie