Czterej będzińscy policjanci podejrzani o przyjmowanie łapówek od właścicieli firm holujących auta

Polska
Czterej będzińscy policjanci podejrzani o przyjmowanie łapówek od właścicieli firm holujących auta
Polsat News

- Czterej policjanci z komendy w Będzinie (Śląskie) są podejrzani o przyjmowanie łapówek za przekazywanie informacji o różnych zdarzeniach drogowych właścicielowi firmy zajmującej się holowaniem pojazdów - poinformowała w poniedziałek Prokuratura Okręgowa w Gliwicach.

Trzej podejrzani funkcjonariusze zostali aresztowani.

 

- W toku śledztwa ustalono, że funkcjonariusze, w związku z wykonywaniem czynności służbowych, wbrew ustalonemu trybowi postępowania, obligującemu do korzystania z usług podmiotu wyłonionego w drodze przetargu, przekazywali informacje o zdarzeniach drogowych z udziałem samochodów ciężarowych wymagających interwencji holownika właścicielowi firmy świadczącej tego rodzaju usługi, umożliwiając mu wykonywanie odpłatnej usługi holowania - wyjaśniła prokuratura.

 

Śledczy zaznaczyli, że podejrzani działali wbrew decyzji szefa śląskiej policji. Specjalna instrukcja dotycząca usuwania i zabezpieczania pojazdów nakazywała im informować oficera dyżurnego o konieczności odholowania ciężarówki na parking strzeżony. Tymczasem - jak wynika z ustaleń postępowania - przekazywali informacje nieuprawnionemu do tego właścicielowi firmy holującej, przyjmując za to łapówki.

 

W ramach postępowania czterem funkcjonariuszom Wydziału Ruchu Drogowego przedstawiono zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych w różnej wysokości oraz niedopełnienia obowiązków służbowych. Trzech funkcjonariuszy zostało aresztowanych, wobec jednego zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze.

 

Zarzuty wręczania łapówek w śledztwie usłyszały dwie inne osoby. Czynności w sprawie realizowane były wraz z funkcjonariuszami Biura Spraw Wewnętrznych Policji.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie